REKLAMA

RZESZÓW. Nie wszyscy stosują się do kwarantanny! Interwencje policji (WIDEO)

|

RZESZÓW. Nie wszyscy stosują się do kwarantanny! Interwencje policji (WIDEO)

RZESZÓW, REGION / PODKARPACIE. W miniony weekend policjanci szczególną uwagę kierowali na miejsca, gdzie najczęściej gromadzą się mieszkańcy Rzeszowa, po to by spacerować, czy w sposób aktywny spędzać czas. Na ulicach, w parkach i terenach nad Wisłokiem porządku strzegły policyjne patrole. Sytuację z powietrza monitorował policyjny dron.

303-205948

Foto: KMP Rzeszów

Funkcjonariusze rzeszowskiej policji przypominali o obowiązujących ograniczeniach, z radiowozów podawane były komunikaty informujące o zagrożeniu, zakazie grupowania się i wzywające do rozejścia się. Większość osób respektowała te nakazy. O tym, że rzeszowianie stosują się do ograniczeń świadczyła mniejsza niż zazwyczaj liczba osób korzystających z uroków wiosny na bulwarach.

Wiosenna aura zachęcała do spacerów i innych przejawów aktywności fizycznej. Większość mieszkańców Rzeszowa przestrzegała nowych przepisów i pozostała w domach. Rzeszowscy policjanci odnotowali jednak kilka incydentów związanych z naruszaniem obowiązujących ograniczeń.

Jeden z nich to udział kilkunastu osób w niedzielnej mszy w kościele w Nowej Wsi. Okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali policjanci z miejscowego komisariatu. Przypomnijmy, że obowiązuje ograniczenie do pięciu osób poza osobami sprawującymi liturgię.

W sobotę rano, policjanci z komisariatu na Baranówce interweniowali w rejonie sklepu przy ulicy Ofiar Katynia. Tam grupa pięciu osób piła alkohol. Natomiast około godziny 15:30 w lesie przy ulicy Leśne Wzgórze czteroosobowa grupa rozpaliła ognisko i piłą alkohol. Wśród tych osób był nieletni. O jego zachowaniu zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny, natomiast wobec pozostałych, wszczęto czynności wyjaśniające. Wniosek o ukarania skierują również policjanci z komisariatu w Tyczynie. W Grzegorzówce skontrolowano cztery osoby, które wspólnie piły piwo.

Funkcjonariusze z Sokołowa Małopolskiego interweniowali nad zalewem „Niedźwiadek”, gdzie miały gromadzić się ludzie. Około godziny 18:30 policjanci napotkali tam grupę czterech mężczyzn, którzy wspólnie wędkowali. W trakcie legitymowania okazało się, że jeden z nich jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kluczborku. Policjanci poinformowali mężczyzn, że w związku ze złamaniem zakazu gromadzenia się sporządzą wobec nich wniosek o ukaranie do sądu.

W Bratkowicach policjanci interweniowali wobec osób wypoczywających nad zalewem. Po wezwaniu wszyscy rozeszli się i nie stwierdzono tam przypadków łamania prawa.

Należy pamiętać o ograniczeniach dotyczących przemieszczania się, jakie obowiązują w środkach komunikacji publicznej. Przestrzeganie ograniczeń liczby pasażerów sprawdzają policjanci ruchu drogowego.

Źródło: KMP Rzeszów

30-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-nie-wszyscy-stosuja-sie-do-kwarantanny-interwencje-policji-wideo-5344-00r2kc