REKLAMA

RZESZÓW. Nie będzie procesji Bożego Ciała ulicami Śródmieścia

RZESZÓW / PODKARPACIE. W bieżącym roku w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nie będzie procesji eucharystycznej ulicami rzeszowskiego Śródmieścia. Centralne uroczystości w Rzeszowie odbędą się w kościele katedralnym.

abo-65-1536x1025

Foto: ks. T. Nowak / Diecezja Rzeszowska; na zdjęciu procesja eucharystyczna ulicami Rzeszowa 20 czerwca 2019 r.

11 czerwca 2020 roku kościół katolicki obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną tradycyjnie Bożym Ciałem. W związku ze stanem epidemii zmianom uległ program uroczystych obchodów.

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie zaleca organizowanie procesji na terenach przykościelnych. Wyjście na drogi publiczne jest możliwie po uzgodnieniu z odpowiednimi władzami i służbami.

Uczestnicy procesji, z wyjątkiem prowadzących liturgię, mają mieć zakryte usta i nos albo zachować między sobą odległość 2 metrów. Zgodnie z rządowym rozporządzeniem, w odniesieniu do zgromadzeń liturgicznych, a do takich należy procesja, nie obowiązuje limit uczestników.

Eucharystia w rzeszowskiej katedrze rozpocznie się o godzinie 12:00, a następnie odbędzie się procesja wokół kościoła.

Biskup Edward Białogłowski będzie przewodniczył mszy świętej na placu przy kościele farnym w Jaśle o godzinie 10:00, a następnie poprowadzi procesję eucharystyczną wokół kościoła farnego.

W Boże Ciało, jak od wielu lat, w Rzeszowie odbędzie się koncert Jednego Serca Jednego Ducha. Ze względu na obowiązujące przepisy, wszyscy uczestnicy wezmą udział w wydarzeniu przez Internet. Transmisja rozpocznie się o godzinie 19:30, za pośrednictwem TV TRWAM, a także w Internecie (profil Jednego Serca Jednego Ducha na Facebook i YouTube).

Koncert w dotychczasowej postaci, w Parku Sybiraków w Rzeszowie zaplanowano na 20 września 2020 roku, na godzinę 18:00.

Źródło: Diecezja Rzeszowska

11-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-nie-bedzie-procesji-bozego-ciala-ulicami-srodmiescia-8492-00r2kc