REKLAMA

RZESZÓW: Najpierw pobił pasażera samolotu, a następnie znieważył funkcjonariusza Straży Granicznej

Funkcjonariusze SG z lotniczego przejścia granicznego w Rzeszowie – Jasionce zatrzymali nietrzeźwego Polaka, który po wylądowaniu, najpierw pobił jednego ze współpasażerów rejsu, a następnie znieważył funkcjonariusza na służbie.

1 listopada po wylądowaniu samolotu z Menchesteru w lotniczym przejściu granicznym Rzeszów – Jasionka, doszło do bójki między dwoma pasażerami tego rejsu.

Mężczyźni w wieku 24 i 32 lata najpierw posprzeczali się, a następnie pobili. Całe zdarzenie zauważył funkcjonariusz SG, który sprawował nadzór nad rejonem płyt postojowych. Natychmiast przerwał im bójkę, po czym obu doprowadził do pomieszczeń służbowych.

Już w trakcie doprowadzania jeden z mężczyzn (24 l.) zachowywał się arogancko używając słów niecenzuralnych, ale jego zachowanie wielokrotnie się nasiliło w stosunku do funkcjonariusza, który w pomieszczeniu służbowym rozpytywał o zaistniałą sytuację. Mężczyzna używał słów obraźliwych i wulgarnych. Ponadto dało się od niego wyczuć woń alkoholu.

Został zatrzymany i poddany badaniu na stan trzeźwości. Alkomat wykazał 2,18 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Następnego dnia wobec mężczyzny wszczęto postępowanie karne. Przyznał się do przestępstwa znieważenia funkcjonariusza publicznego na służbie i dobrowolnie poddał się karze grzywny 50 stawek dziennych po 40 zł i zasądzenie kosztów i opłat sądowych.

Źrodło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

04-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:





Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-najpierw-pobil-pasazera-samolotu-a-nastepnie-zniewazyl-funkcjonariusza-strazy-granicznej