REKLAMA

RZESZÓW. Najlepsi młodzi lekkoatleci znowu w Rzeszowie. W weekend mistrzostwa Polski

RZESZÓW. Najlepsi młodzi lekkoatleci znowu w Rzeszowie. W weekend mistrzostwa Polski

Prawie tysiąc zawodników będzie walczyć od piątku w Rzeszowie w halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce. Trzydniowe zawody odbędą się w hali Uniwersytetu Rzeszowskiego. Najlepsi młodzi lekkoatleci zjadą do Rzeszowa drugi rok z rzędu. Rywalizacja rozpocznie się w piątek o godzinie 10 i potrwa do niedzieli. Uroczyste otwarcie imprezy zaplanowano na sobotę, na godzinę 15.15.

– To będzie wielkie sportowe święto pełne emocji i rekordów. Życzę pasjonującej rywalizacji wszystkim uczestnikom, a mieszkańcom Rzeszowa, którzy przyjdą kibicować, wspaniałej rozrywki – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Michał Tittinger, prezes Okręgowego Podkarpackiego Związku Lekkiej Atletyki liczy na świetne występy reprezentantów naszego regionu. – Łącznie w zawodach wystartuje prawie 1000 zawodników z 215 klubów. Podkarpacie będzie reprezentować 73 lekkoatletów trenujących w 12 klubach. 19 z nich to zawodnicy CWKS Resovii. Wielu naszych podopiecznych jest ponadto zaangażowanych w organizację zawodów. Pracują nad ich promocją w kanałach social mediowych, a skoczkini wzwyż, Wiktoria Miąso zaprojektowała logo mistrzostw – mówi Michał Tittinger.

Jak podkreślają Damian Haehne i Grzegorz Walczak, którzy wystartują w mistrzostwach, rywalizacja na własnym terenie smakuje wyjątkowo. – Można liczyć na większe wsparcie rodziny i przyjaciół – mówi Grzegorz Walczak. – Będziemy walczyć o rekordy życiowe, jesteśmy do mistrzostw bardzo dobrze przygotowani – dodaje Damian Haehne.

Organizacja zawodów w Rzeszowie cieszy także Annę Wielgosz, medalistkę Mistrzostw Europy w Monachium z 2022 roku, olimpijkę z Tokio i medalistkę Mistrzostw Polski. Jak podkreśla utytułowana zawodniczka, nowoczesna infrastruktura w Rzeszowie to dodatkowy handicap dla startujących tu zawodników.

Jako juniorka na tego typu zwody musiałam jeździć do Spały czy Torunia. Niestety to były długie, wyczerpujące podróże, co utrudniało później walkę o najwyższe cele. Dodatkowo tamtejsze obiekty nie są tak nowoczesne jak nasz w Rzeszowie, co daje zupełnie nowe możliwości zarówno w kwestii treningu, jak i organizacji zawodów. Ma nadzieję, że nasi zawodnicy wykorzystają te atuty. A przy okazji mistrzostwa to świetny sposób na promocję Rzeszowa, który jest wspaniałym miastem – mówi Anna Wielgosz.

Wstęp na zawody w hali Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego przy ulicy Cichej jest bezpłatny. Transmisje będzie można śledzić na stronie internetowej www.kpsport.pl.

fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa


08-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)