REKLAMA

Rzeszów najbezpieczniejszym miastem w kraju

Tak wysoko poczucie bezpieczeństwa w mieście ocenili respondenci ogólnopolskich badań przeprowadzonych przez serwis ogłoszeń nieruchomości online Otodom. W rankingu sporządzonym przez serwis, na podstawie badań ankietowych, Rzeszów zajął pierwsze miejsce. Wysokie poczucie bezpieczeństwa dotyczy również województwa podkarpackiego, które zdominowało ranking.

s

foto: archiwum rzeszów24.pl

Badania poczucia bezpieczeństwa przeprowadził serwis ogłoszeń nieruchomości online Otodom. W badaniu udział wzięło 140 tys. osób. W ankiecie badani odpowiadali m. in. na pytanie „Czy mieszkam w bezpiecznej okolicy i nie boję się wracać do domu po zmroku”. Poczucie bezpieczeństwa ankietowani oceniali w skali od 1 do 7. Bezapelacyjnym zwycięzcą rankingu z oceną 5,77 został Rzeszów. Wysokie poczucie bezpieczeństwa dotyczy również całego województwa podkarpackiego. Oprócz Rzeszowa w pierwszej dziesiątce rankingu znalazły się również: Tarnobrzeg (2 miejsce), Krosno (3 miejsce) i Mielec (6 miejsce).

Podczas konferencji prasowej w Ratuszu organizatorzy badania wręczyli Prezydentowi Rzeszowa pamiątkowy dyplom za zajęcie pierwszego miejsca w rankingu „siężyje bezpiecznie”.

O wynikach badania można przeczytać na stronie siezyje.otodom.pl 

Wysokie poczucie bezpieczeństwa, to również zasługa rzeszowskich policjantów. Taki stan rzeczy potwierdza m. in. spadająca z roku na rok liczba przestępstw stwierdzonych oraz rosnąca wykrywalność w Rzeszowie i na terenie powiatu rzeszowskiego.
Równie istotny wpływ na taką ocenę mieszkańców, z pewnością ma ścisła współpraca Policji przede wszystkim z samorządem terytorialnym na wszystkich jego szczeblach, organizacjami społecznymi, czy bezpośrednie spotkania z mieszkańcami Rzeszowa.

Elementy, które w naszej ocenie, w szczególności mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa w naszym mieście i powiecie, to:
zwiększona ilość patroli w ramach służb ponadnormatywnych, rozwój monitoringu miejskiego, rozwój infrastruktury miejskiej, nowe ciągi komunikacyjne, chodniki, oświetlenie, wsparcie finansowe umożliwiające zakup nowego sprzętu dla rzeszowskich policjantów, np. urządzenia do pomiaru ilości i jakości spalin pojazdów, wsparcie i udział w realizacji szeregu programów profilaktycznych kierowanych do szerokiego spektrum odbiorców.

Rzeszowscy policjanci organizując debaty, konsultacje społeczne, czy spotkania z mieszkańcami, docierają do rożnych grup odbiorców począwszy od przedszkolaków, poprzez uczniów szkół, na absolwentach uniwersytetów trzeciego wieku kończąc. Niezależnie od własnych inicjatyw i programów profilaktycznych funkcjonariusze włączają się i aktywnie uczestniczą we wszystkich ważnych dla mieszkańców wydarzeniach na terenie miasta.

Taka ocena poziomu bezpieczeństwa mieszkańców Rzeszowa, to również zobowiązanie do dalszej ciężkiej pracy rzeszowskich policjantów.

06-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-najbezpieczniejszym-miastem-w-kraju