REKLAMA

RZESZÓW. Na Żwirowni spotkali się przeciwnicy e-nauczania (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W ostatnią sobotę Rzeszów odwiedził Adam Mazurek, organizator “Ogólnopolskiego Strajku Dzieci do szkół!”.

20210814_185107

 

Adam Mazurek to pedagog, były nauczyciel, autor książki „Dziennik pedagoga szkolnego. Czyli jak przetrwać na wojnie z systemem”, który od marca 2020 sprzeciwia się zamykaniu szkół i uczelni z powodu epidemii koronawirusa.

Adam Mazurek twierdzi, że żaden wirus nie może doprowadzać do odbierania dzieciom edukacji, opieki i wychowania. W trakcie wystąpienia wskazywał na szkodliwość izolowania społecznego dzieci i młodzieży oraz zdalnego nauczania, prowadzącego do uzależnień, depresji, zaburzeń zachowania, otyłości, czy wad wzorku i postawy.

Możemy bronić się przed tym szaleństwem. Po pierwsze piszmy do dyrektorów szkół w sprawie braku zgody na zamykanie szkół, po drugie składajmy wnioski o przyjęcie dziecka do szkoły z powodu braku warunków do zdalnej nauki w domu, po trzecie, gdy szkoły zostaną znowu zamknięte, nie logujmy się na e-lekcje. W końcu, jeśli dyrektor nie reaguje na nasze monity, zawiadamiajmy prokuraturę z art. 231 kk – zachęcał w sobotę w Rzeszowie Mazurek.

20210814_173826

 

W trakcie wydarzenia głos zabrała m.in. Maja Ignaś, nauczycielka języka angielskiego z Sędziszowa Małopolskiego, która zaapelowała do rodziców o „przebudzenie i podjęcie działań na rzecz powrotu normalności w szkołach”.

W drugiej części spotkania wystąpił też Kuba, podkarpacki raper o pseudonimie Maskit. Młody muzyk zaprezentował kilka utworów ze swojej płyty „Wszystko za życie”.

Kameralne spotkanie zorganizowane przez podkarpacką działaczkę społeczną, członkinię Sekcji Kobiecej Klubu Konfederacji Karolinę Pikułę, odbyło się na plaży rzeszowskiej Żwirowni.

 

Źródło: materiały prasowe

 

18-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)