REKLAMA

RZESZÓW: Na Żwirowni “rosną” już palmy. Zbliża się sezon kąpielowy!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Trwają przygotowania do otwarcia sezonu kąpielowego. Na rzeszowskiej Żwirowni pojawiły się już palmy. Jeżeli warunki pogodowe będą sprzyjały, to rzeszowskie kąpieliska zostaną otwarte już na początku czerwca.

zwirownia_01 (1)

Foto: archiwum Rzeszów24.pl

Wielkimi krokami zbliża się sezon kąpielowy. Do jego otwarcia są już szykowane rzeszowskie kąpieliska. Na popularnej Żwirowni “wyrosły” palmy, teren wokół zbiornika wodnego został uprzątnięty, a na plażę przywieziono ponad tonę nowego piasku.

Wstęp na żwirownię będzie biletowany:

  • bilet normalny – 2 złote,
  • bilet ulgowy – złotówka,
  • dzieci do 7 lat – za darmo.

Godziny otwarcia kąpieliska: 10:00-18:00 – w tym czasie na miejscu pojawią się ratownicy. Na terenie Żwirowni będzie też można korzystać z boiska do siatkówki plażowej, wypożyczalni rowerków wodnych i innych atrakcji.

Żwirownia nie jest jedynym miejscem, gdzie rzeszowianie tłumnie korzystają z kąpieli w upalne dni. Na ulicy Pułaskiego zainaugurowany zostanie drugi sezon użytkowania zmodernizowanych basenów ROSiR-u. Baseny te będą otwarte od 9:00 do 19:00. Do godziny 17:00 cena za bilet normalny wyniesie 12 złotych, za ulgowy 8 złotych, a za bilet dla dzieci do lat 7 będzie trzeba zapłacić 3 złote. Przez ostatnie dwie godziny koszt biletu normalnego wyniesie 9 złotych, ulgowego 4 złote, a dzieci do lat 7 wejdą w tym czasie za darmo.

Zgodnie z ustawą o prawie wodnym, kąpieliska mogą zostać otwarte najwcześniej 1 czerwca, a cały sezon potrwa maksymalnie do końca września. Włodarze miasta zapowiadają otwarcie kąpielisk od razu, gdy pozwoli na to pogoda.

18-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-na-zwirowni-rosna-juz-palmy-zbliza-sie-sezon-kapielowy-145-00r2kc