REKLAMA

RZESZÓW: Na ulicy Krakowskiej pojawi się sygnalizacja świetlna

RZESZÓW / PODKARPACIE. 250 tysięcy złotych – tyle miasto zamierza wydać na montaż sygnalizacji świetlnej na ulicy Krakowskiej w rejonie Centrum Handlowego Nowy Świat. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy. Sygnalizacja ma się pojawić trzy miesiące po podpisaniu umowy.

Przechwytywanie_44_2

Foto: Google Street View

Dwie firmy zgłosiły się w przetargu na montaż sygnalizacji świetlnej w rejonie Centrum Handlowego Nowy Świat. Ratusz kierował się bezpieczeństwem pieszych. O montaż sygnalizacji apelowała nawet policja.

Początkiem grudnia na wspomnianym przejściu doszło do tragedii. Jadące w stronę Krakowa volvo potrąciło śmiertelnie 27-latka. To nie jedyny wypadek w okolicach tego przejścia dla pieszych. W 2017 roku doszło w tamtym miejscu do potrącenia 7-latki. W rejonie pasów znajdują się trzy placówki oświatowe. Tym bardziej ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym

Miasto przeznaczyło 250 tysięcy złotych na stworzenie projektu i zamontowanie sygnalizacji świetlnej. Jedna z firm zaoferowała 249 tysięcy złotych, a druga 251 tysięcy. Po ogłoszeniu decyzji miasta, zwycięzca przetargu będzie miał trzy miesiące na uruchomienie świateł.

22-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-na-ulicy-krakowskiej-pojawi-sie-sygnalizacja-swietlna-6566-00r2kc