REKLAMA

RZESZÓW. Na osiedlu Miłocin Św. Huberta powstanie nowy plac zabaw

Na osiedlu Miłocin Św. Huberta w Rzeszowie powstanie nowy plac zabaw

To zadanie będzie wykonane na terenie pomiędzy ulicami Myśliwską a Św. Huberta. Są to działki kupione w ubiegłym roku przez miasto Rzeszów.

– Podczas spotkań z przedstawicielami osiedla Miłocin Św. Huberta, zarówno tych podczas kampanii wyborczej jak i późniejszych, rozmawialiśmy o tym, co jest najpotrzebniejsze dla mieszkańców tej części Rzeszowa. Bardzo często pojawiały się głosy, że na osiedlu brakuje placu zabaw dla dzieci i terenów rekreacyjnych. Te zadania zostały wpisane na listę projektów, które będę realizował – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Pierwszym krokiem ku budowie placu zabaw na os. Miłocin Św. Huberta było kupienie działki w rejonie ulic Myśliwskiej i Św. Huberta. Teren ma ok. pół hektara powierzchni i stał się własnością miasta w ubiegłym roku. Wtedy też Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie rozpoczął projektowanie zadania. Dokumentacja jest już gotowa i przewiduje m.in. montaż dużego zestawu zabawowego, z którego równocześnie będzie mogło korzystać aż 45 dzieci. Ponadto pojawią się także huśtawki: dwustanowiskowa oraz wagowa na sprężynach. Nie zapomniano także  o ławeczkach dla rodziców oraz nasadzeniu zieleni. Szpaler drzewek odgrodzi plac zabaw od sąsiedniej działki a brzozy zacienią część zabawowych urządzeń.

Przetarg na wybór wykonawcy zadania został już ogłoszony. Plac zabaw ma być gotowy w ciągu pięciu miesięcy od daty podpisania umowy.

Materiały: Urząd Miasta Rzeszowa

 

 

06-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)