REKLAMA

RZESZÓW. Na osiedlu Miłocin powstanie tężnia solankowa

RZESZÓW / PODKARPACIE. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie koncepecji projektowej tężni solankowej w parku na osiedlu Miłocin w Rzeszowie. Jest to zadanie wybrane przez mieszkańców w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Szacunkowy koszt inwestycji to 200 tysięcy złotych.

ciechocinek-3596875_960_720

Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

Ogłoszono przetarg na wybór firmy, która opracuje koncepcję i dokumentację projektową budowy tężni solankowej w parku przy ulicy Miłocińskiej w Rzeszowie. Zainteresowane firmy swoje oferty mogą składać do 20 maja. Wybrany wykonawca na dostarczenie zamawianych przez miasto dokumentów będzie miał 100 dni od daty podpisania umowy.

Budowa tężni solankowej na terenie parku szkolnego przy Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości na ulicy Miłocińskiej 75, wraz z nową strefą relaksacyjno-zdrowotną jest zadaniem wybranym do realizacji przez mieszkańców w ramach ubiegłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

 

Tężnia solankowa powstanie w parku, który ma powierzchnię około 2,5 hektara. Będzie obiektem o konstrukcji drewnianej, z wypełnieniem z gałązek tarniny lub witek wierzbowych. Tężnia ma posiadać oświetlenie wyposażone w czujnik zmierzchowy. Wokół obiektu zostaną ustawione ławki.

Do zadań wykonawcy w ramach zagospodarowania terenu ma należeć również zaprojektowanie przebudowy terenu wraz zieleńcem i układem komunikacji wewnętrznej, a także budowy niezbędnych sieci, instalacji i przyłączy. Nawierzchnia wokół tężni będzie mineralno-żywiczna.

Częścią zadania są także nasadzenia ozdobnych bylin i krzewów. Przestrzeń ta stworzy strefę relaksacyjno-zdrowotną, dostępną dla mieszkańców. Na terenie parku powstanie monitoring.

Po wykonaniu dokumentacji projektowej tężni oraz terenu wokół niej miasto ogłosi przetarg na wybór wykonawcy, który inwestycję zrealizuje. Jej szacunkowy koszt to 200 tysięcy złotych.

 

Źródło: UM Rzeszowa, BIP Miasta Rzeszowa

16-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:





Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-na-osiedlu-milocin-powstanie-teznia-solankowa-8515-00r2kc