REKLAMA

RZESZÓW. Na osiedlu Króla Augusta powstanie ogród kieszonkowy

RZESZÓW / PODKARPACIE. W rejonie ulic Reymonta i Króla Augusta powstanie ogród kieszonkowy z drzewami o dużych rozmiarach, łąkami kwietnymi i elementami służącymi do rekreacji i odpoczynku. Projekt ogrodu zaakceptowała już Rada Osiedla Króla Augusta.

234588047_1829527953918483_8898644871259869742_n

Foto: Urząd Miasta Rzeszowa

 

Zarząd Zieleni Miejskiej opracował projekt ogrodu kieszonkowego, który powstanie w rejonie ulic Reymonta i Króla Augusta.

 Jest to jedno z zadań z pierwszego zielonego pakietu inwestycji, który wprowadziłem do tegorocznego budżetu Rzeszowa – przekazuje prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

W ramach zadania posadzone zostaną drzewa o dużych rozmiarach, powstaną łąki kwietne oraz rabaty bylinowe. Projekt przewiduje także zamontowanie elementów wypoczynkowych, m.in. huśtawki, parkletów, leżaków, ławek i pergoli.

Projekt ogrodu kieszonkowego został już zaakceptowany przez przedstawicielki Rady Osiedla Króla Augusta. Ogród w rejonie ulic Reymonta i Króla Augusta powstanie w tym roku.

 

Źródło: Konrad Fijołek – prezydent Rzeszowa / Facebook

11-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-na-osiedlu-krola-augusta-powstanie-ogrod-kieszonkowy-1125-00r2kc