REKLAMA

RZESZÓW. Na Lisiej Górze powstanie ogród deszczowy. Estetyczny i praktyczny!

RZESZÓW. Na Lisiej Górze powstanie ogród deszczowy

Na terenach rekreacyjnych nad Wisłokiem w Rzeszowie, w pobliżu Lisiej Góry, powstanie ogród deszczowy. To jedno z najbardziej lubianych przez mieszkańców miejsc, które tłumy rzeszowian odwiedzają zwłaszcza w dni wolne. Miasto od lat inwestuje w te tereny. Teraz czas na kolejną atrakcję. Oprócz pięknego efektu wizualnego wspomoże szybszą likwidację miejsc w sąsiedztwie pieszych i rowerowych ścieżek, w których po ulewnych deszczach zbiera się woda.

Ogród deszczowy to przede wszystkim rośliny dobrze funkcjonujące na terenach podmokłych oraz podłoże o bardzo dobrej przepuszczalności – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

 W przypadku ogrodu deszczowego, który został zaprojektowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej w pobliżu terenów rekreacyjnych znajdujących się przy rzeszowskiej Lisiej Górze, wykorzystane będą rośliny odporne na zalewnie podczas ulewnych deszczy, jak i długie okresy suszy.

Ogród deszczowy scena 3 - gimp (002)

wizualizacja

Będą to drzewa takie jak np. Olsza czarna ,Lanciniata’, krzewy – Wierzba purpurowa ,Nana’ a także byliny: Liliowiec ogrodowy ‘Stella d’oro’, Rozchodnik okazały ‘Matrona’, Rudbekia błyskotliwa ‘Goldstrum’, Języczka Przewalskiego, Rozplenica japońska ‘Hameln’, Kosaciec syberyjski, Knieć błotna, Mozga trzcinowata ‘Picta’, Krwawnica pospolita ‘Robert’ i Skrzyp zimowy ‘Robustum’. W sumie posadzonych zostanie 1700 roślin – mówi Artur Gernand.

Przestrzeń zostanie wzbogacona o ekologiczne elementy małej architektury. Pojawi się miejsce do wypoczynku w formie żywej altany z sadzonek wierzby, ławki. Ponadto ustawione zostaną imitujące zwierzęta figury z wikliny, a w bliskim otoczeniu istniejącej łąki kwietnej ustawione zostaną domki dla owadów.

Rozpoczęła się już procedura wyboru firmy, która zrealizuje to zadanie. Wykonawca powinien zostać wybrany w kwietniu. Będzie miał trzy miesiące, od daty podpisania umowy, na wykonanie ogrodu.

wizualizacje: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie

Ogród deszczowy - Scena 1 - gimp (002)


31-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)