REKLAMA

RZESZÓW. Na kolejnych ulicach Rzeszowa będzie układany nowy asfalt. Niebawem przetarg

RZESZÓW / PODKARPACIE. Przetarg na kolejne cząstkowe remonty dróg w Rzeszowie zostanie rozstrzygnięty niebawem. Miejski Zarząd Dróg zleci w nim remonty odcinków tych ulic, które są w najgorszym stanie. Prace będą prowadzone m.in. w rejonie ul. Karpińskiego, Krakowskiej i Ceramicznej, Solarza, Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Kolejne miejsca MZD będzie wskazywał wykonawcy remontów na bieżąco.

Niezależnie od tego zlecenia prace prowadzone są na pozostałych rzeszowskich osiedlach. Na Zalesiu asfalt pojawił się m.in. na około 200-metrowym odcinku bocznej drogi odchodzącej od ul. Zelwerowicza. W takich miejscach prace są prowadzone w porozumieniu z radami osiedli i miejskimi radnymi.

Zaczęliśmy od miejsca, które wymagało najpilniejszej naprawy, a sprawę pomógł nam załatwić radny miasta Mirosław Kwaśniak – mówi Stanisław Kulpa z rady osiedla Zalesie.

Ten odcinek drogi jest jednym z 42, jakie odnowiono w Rzeszowie w ubiegłym roku za prawie 7 mln zł. Osobnym zadaniem jest łatanie pojedynczych dziur, za które w tym roku odpowiada w Rzeszowie firma Eurovia. Koszt tego zadania to ponad 2,63 mln zł. W ubiegłym roku bieżące łatanie pochłonęło ponad 2,5 mln zł.

źródło: UM Rzeszowa

zdjęcie: Grzegorz Bukała/ UM Rzeszowa

 

11-06-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)