REKLAMA

RZESZÓW. Na Dworzysku otwarto nową jednostkę straży pożarnej! (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Na rzeszowskim Dworzysku działa już nowa Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 3. Realizacja tej inwestycji jest odpowiedzią na ciągły rozwój miasta i powiatu, natomiast jej lokalizacja ma kluczowe znaczenie w szybkim niesieniu pomocy, m.in. dzięki bliskości węzłów komunikacyjnych.

09-1200x800

Foto: PUW w Rzeszowie

Od 1 listopada na rzeszowskim Dworzysku funkcjonuje nowa jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 3 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. W środę 4 listopada nastąpiło oficjalne jej otwarcie.

Szybki czas realizacji tej inwestycji był możliwy dzięki montażowi finansowemu, który sprawił, że ponad 17 milionów złotych zostało pozyskane z różnych źródeł. Oczywiście wiodącym był budżet państwa i budżet wojewody, ale równie istotne było wsparcie marszałka województwa podkarpackiego, prezydenta miasta i starosty rzeszowskiego. Ta współpraca to dowód na to, że istotne dla bezpieczeństwa mieszkańców inwestycje są możliwe do realizacji w krótkim czasie – powiedziała Ewa Leniart.

Już od pewnego czasu nowa infrastruktura funkcjonuje jako przestrzeń magazynowa, w której gromadzone są m.in. środki ochrony osobistej dla medyków z Podkarpacia. Dystrybucją tych materiałów zajmują się żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W tym obiekcie swoje siedziby będą mieć różne grupy specjalistyczne. Wśród nich mogę wymienić m.in. grupę chemiczną oraz grupę wysokościową, ta ostatnia nie ogranicza swojej działalności do terenu powiatu rzeszowskiego, ale funkcjonuje na terenie całego kraju – podkreślał komendant wojewódzki PSP, nadbryg. Andrzej Babiec.

Lokalizacja jednostki nie jest przypadkowa. Dzięki dobremu położeniu, możemy jak najszybciej dotrzeć z działaniami ratowniczymi do różnych miejsc powiatu. Nieopodal znajduje się węzeł autostrady A4 oraz drogi S19, nie bez znaczenia pozostaje też fakt ulokowania jednostki na terenie strefy ekonomicznej, w której powstają zakładu zwiększonego ryzyka – mówił st. bryg. Tomasz Baran, komendant miejski PSP w Rzeszowie.

Źródło: PUW w Rzeszowie


05-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-na-dowrzysku-otwarto-nowa-jednostke-strazy-pozarnej-zdjecia-4918-00r2kc