REKLAMA

RZESZÓW. Na Baranówce i na bulwarach miasto wybuduje pumptracki

RZESZÓW / PODKARPACIE. W Rzeszowie na osiedlu Baranówka oraz na bulwarach powstaną pumptracki, czyli tory do nauki podstaw wyczynowej jazdy na rowerze.

pumptrack

Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

Mamy dobrą wiadomość dla amatorów mocnych, rowerowych wrażeń. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie, na terenie rekreacyjnym przy ul. Starzyńskiego – obok powstałego w ubiegłym roku boiska – planuje budowę pierwszego ogólnodostępnego toru rowerowego typu  pumptrack. Już na początku maja ma być ogłoszony przetarg na projekt i wykonanie tej inwestycji – przekazuje Urząd Miasta Rzeszowa.

Tor o długości około 90 metrów będzie się składał z garbów, tak zwanych „hopek” i profilowanych zakrętów, pozwalających na różnorodne ewolucje dla rowerzystów w każdym wieku. Obiekt będzie wyposażony w elementy małej architektury, tj. ławki, stojaki rowerowe i kosze  na śmieci.

Inwestycja, realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj, jest zadaniem, które wybrali mieszkańcy w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021. W budżecie zarezerwowano na ten cel 200 tysięcy złotych.

 

Nie będzie to jedyny pumptrack w Rzeszowie. Drugi powstanie na bulwarach, niedaleko Stadionu Miejskiego.

Jest już w opracowaniu dokumentacja projektowa, jednak z racji tego, że pumptrack będzie się znajdował na terenach zalewowych, konieczne jest pozwolenie wodno-prawne. A to wydłuży procedury i ta inwestycja ruszy później niż budowa pumptracka przy ul. Starzyńskiego.

Pumptrack na bulwarach ma powstać na 2 tysiącach metrów kwadratowych i ma się składać z dwóch torów z przeszkodami – jeden będzie dla dorosłych, drugi dla dzieci.

Inwestycja również jest realizowana w ramach RBO i ma kosztować milion złotych. Przetarg na realizację będzie ogłaszany po opracowaniu dokumentacji projektowej.

 

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

 

01-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-na-baranowce-i-na-bulwarach-miasto-wybuduje-pumptracki-1159-00r2kc