REKLAMA

RZESZÓW. Motocyklista pędził przez miasto 138 km/h! Był pijany

RZESZÓW / PODKARPACIE. O 88 km/h, na ul. Sikorskiego w Rzeszowie, dozwoloną prędkość przekroczył kierujący motocyklem. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenia do 50 km/h, pędził z prędkością 138 km/h. Motocyklista zignorował podawane przez funkcjonariuszy sygnały i próbował uciec. Po krótkim pościgu, zatrzymał go policjant na motocyklu. Okazało się, że 39-latek dodatkowo był pijany.

303-228229

Foto: archiwum KMP Rzeszów

Do zdarzenia doszło w środę 18 sierpnia po godzinie 20:00 na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Pełniący tam służbę na motocyklach policjanci z wydziału ruchu drogowego, podczas kontroli, dokonali pomiaru prędkości jadącego motocyklem kawasaki.

Okazało się, że kontrolowany motocyklista, w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 138 km/h.

Mimo podania wyraźnego sygnału do zatrzymania, mężczyzna jadący w kierunku ul. Rejtana, nie zatrzymał się. W związku z tym policjanci podjęli pościg z użyciem sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Uciekający został zatrzymany na pętli autobusowej na skrzyżowaniu ulic Robotniczej i Ćwiklińskiej.

 

Motocyklem kierował 39-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego. Dodatkowo okazało się, że był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie niemal 1,3 promila.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i zabezpieczyli jego motocykl. 39-latek został oddany pod opiekę wskazanej osoby. Teraz grozi mu odpowiedzialność za kierowanie w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli. Odpowie również za popełnione wykroczenie.

 

KMP Rzeszów

 

19-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-motocyklista-pedzil-przez-miasto-138-kmh-byl-pijany-988-00r2kc