REKLAMA

RZESZÓW. Modlitwa w łączności z papieżem o ustanie pandemii!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Papież Franciszek zwrócił się z prośbą do wiernych o wspólną modlitwę w intencji ustania epidemii koronawirusa. Modlitwa z rzeszowskiej katedry będzie transmitowana na żywo poprzez Facebook.

modlitwa

Foto: pixabay.com

Komunikat Diecezji Rzeszowskiej ws. wspólnej modlitwy wiernych o ustanie epidemii koronawirusa:

W odpowiedzi na prośbę papieża Franciszka, zapraszamy do wspólnej modlitwy w środę 25 marca 2020 r., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, o godzinie 12.00.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zachęcił, aby „we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce, biskupi oraz kapłani odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych (…) oraz aby tego dnia, o godz. 12.00, we wszystkich kościołach w Polsce zabrzmiały dzwony”.

Zapraszamy wszystkich diecezjan do duchowej łączności w tej modlitwie z naszym Pasterzem, biskupem Janem Wątrobą oraz kapłanami. Transmisja na żywo z rzeszowskiej katedry: https://www.facebook.com/KatedraRzeszow/Źródło: Diecezja Rzeszowska

24-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-modlitwa-w-lacznosci-z-papiezem-o-ustanie-pandemii-1172-00r2kc