REKLAMA

RZESZÓW. Milion złotych od Asseco Poland na walkę z Koronawirusem!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Spółka Asseco Poland z Rzeszowa przeznaczny milion złotych na walkę z koronawirusem. Pieniądze będą wsparciem dla służby zdrowia.

DxvrCeDXQAAiMQd

Foto: Asseco Poland / materiały prasowe

Prezes zarządu rzeszowskiej firmy Asseco Poland Adam Góral poinformował podczas konferencji inwestorskiej o działaniach swojej spółki w obliczu pandemii koronawirusa.

Zarząd Asseco podjął decyzję o przeznaczeniu 1 miliona złotych na wsparcie sektora zdrowia. Spółka działa także lokalnie – Podkarpacki Klub Biznesu, którego Asseco jest jednym z założycieli, w ramach przeciwdziałania skutkom pandemii podjął decyzję o finansowym wsparciu sektora medycznego na Podkarpaciu. Podkarpacki Klub Biznesu przeznaczy 300 tysięcy złotych na ten cel, a Asseco – dołoży do tej kwoty dodatkowe 100 tysięcy złotych.

Myśląc o perspektywach rozwoju Asseco w 2020 roku mam świadomość, że w związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2 cały świat znalazł się dziś w sytuacji, której wpływ na gospodarkę jest trudny do oszacowania. Podjęliśmy wszelkie niezbędne kroki, aby zapewnić naszym pracownikom bezpieczne warunki pracy, a klientom – pełną gotowość do ich obsługi i wywiązywania się ze swoich zobowiązań. Opracowujemy też różne scenariusze wydarzeń, tak aby przygotować Asseco do działań w trakcie i po pandemii. W 2020 roku będziemy skupiać się na dalszym podnoszeniu efektywności i upraszczaniu struktury Grupy, kontynuacji rozwoju obszarów kompetencyjnych oraz międzynarodowej ekspansji – mówił Adam Góral.

Prezes Asseco Poland stwierdził, że obecny rok będzie na wielu poziomach bardzo wymagający. Dlatego Asseco włącza się w działania, mające na celu pomoc w tej trudnej sytuacji, jaką jest epidemia koronawirusa.

Rzeszowska spółka realizuje dodatkowe, bezpłatne działania dla szpitali, mające na celu dostosowanie systemów do potrzeb obsługi pacjentów zagrożonych pandemią. Jesteśmy także stale w kontakcie z Ministerstwem Zdrowia oraz Narodowym Funduszem Zdrowia, realizując działania doraźne, wspomagające walkę z koronawirusem.

Wierzymy, że bardzo ważna jest odpowiedzialność i zapewnienie ciągłości funkcjonowania naszych klientów – firm oraz instytucji istotnych dla funkcjonowania państwa, systemu finansowego, czy sektora zdrowia. Dlatego mimo panującej sytuacji epidemiologicznej, nasi pracownicy są w pełni dyspozycyjni na dyżurach, mających na celu zapewnienie sprawnego działania systemów u naszych klientów – podkreśla Adam Góral.

Asseco Poland wspiera uczelnie wyższe – firma bezpłatnie udostępniła platformę do prowadzenia zajęć edukacyjnych. „Partnerstwo dla uczelni” – to oferta Asseco, Operatora Chmury Krajowej oraz Googla, mająca na celu udostępnienie na okres 6 miesięcy bezpłatnej infrastruktury i narzędzi do prowadzenia zdalnych zajęć na uczelniach.

Pracujemy również z Ministerstwem Cyfryzacji nad przyśpieszeniem przepisów umożliwiających wprowadzenie wideoweryfikacji, niezbędnej na przykład do zdalnego uruchamiania podpisu elektronicznego. Takie rozwiązanie umożliwiłoby wielu osobom, zmuszonym dzisiaj do kwarantanny, do dalszego funkcjonowania na odległość i zdalnego podpisywanie dokumentów – informuje prezes zarządu Asseco Poland.

Źródło: Asseco Poland / informacja prasowa

25-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-milion-zlotych-od-asseco-poland-na-walke-z-koronawirusem-5787-00r2kc