REKLAMA

RZESZÓW. Mieszkańcy będą wiedzieć o nowych inwestycjach? Radni “ZA”

RZESZÓW / PODKARPACIE. We wtorek 24 listopada rzeszowscy radni przyjęli obywatelski projekt uchwały ruchu Razem dla Rzeszowa, dotyczący zwiększenia dostępu mieszkańców do informacji o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz do inicjatyw inwestycyjnych.

city-3669040_960_720_2

Foto: pixabay.com

W porządku obrad wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa znalazł się obywatelski projekt uchwały obywatelski projekt uchwały ruchu Razem dla Rzeszowa, dotyczący zwiększenia dostępu mieszkańców do informacji o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz do inicjatyw inwestycyjnych. Ma ona na celu ułatwienie mieszkańcom miasta, radnym rad osiedli oraz radnym miasta dostępu do bieżącej informacji na temat działań i decyzji mających potencjalnie istotny wpływ na zagospodarowanie przestrzenne miasta lub poszczególnych jego obszarów.

Zwiększenie dostępu mieszkańców do informacji ma się wiązać z: dostępem do informacji na temat sporządzenia lub zmiany miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego (MPZP), decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia, decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu (WZ), wniosków o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego pozwoleń na budowę, a także wniosków i zezwoleń dotyczących inwestycji drogowych.

Ruch Razem dla Rzeszowa apeluje o zapewnienie aktualności informacji dotyczących polityki zagospodarowania przestrzennego i łatwiejszego ich wyszukiwania. W uzasadnieniu uchwały czytamy też, że jej inicjatorzy proszą o podjęcie działań zapewniających uruchomienie dostępu do informacji od początku 2021 roku.

Projekt obywatelski ruchu Razem dla Rzeszowa został przyjęty przez radnych po burzliwej dyskusji. Za było 15 radnych, 2 wstrzymało się od głosu, 10 radnych nie przystąpiło do głosowania.

Cieszymy się, że wszyscy radni są zgodni co do słuszności jej założeń. Deklarujemy współpracę przy jej realizacji i dalszych działań mających na celu zwiększenie dostępu obywateli do informacji – poinformował na Facebooku ruch Razem Dla Rzeszowa.

Źródło: red., BIP Miasta Rzeszowa, Razem dla Rzeszowa / Facebook

24-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)