REKLAMA

RZESZÓW: Międzynarodowe sukcesy Zespołu Tanecznego Klaps (Foto)

RZESZÓW. Zespół Taneczny Klaps działający w Rzeszowskim Domu Kultury filia Krynicka odniósł potrójny sukces podczas XVIII Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Arabesk” na Łotwie.

W zawodach wzięło udział kilkuset tancerzy z całego świata 
XVIII Międzynarodowy Festiwal Tańca „Arabesk” odbył się w dniach 24 – 27 czerwca 2018 roku w Jurmali na Łotwie. Uczestnikami konkursu tanecznego przeprowadzonego w różnych kategoriach byli reprezentanci takich państw, jak Estonia, Finlandia, Francja, Korea Południowa, Łotwa, Niemcy, Polska, Portugalia, Rosja, Ukraina, USA i Włochy.

W mistrzostwach na Łotwie wziął udział Zespół Taneczny Klaps reprezentujący miasto Rzeszów i Rzeszowski Dom Kultury
Tancerki przygotowane przez instruktora prowadzącego – Agnieszkę Wojnarską – Koń wywalczyły aż trzy nagrody, w tym: I miejsce w kategorii „showdance mix age category” dla Duetu Klaps, I miejsce w kategorii „showdance” w trzeciej kategorii wiekowej dla Natalii Kani i Martyny Zubrzyckiej z Zespołu Tanecznego Klaps grupa B oraz III miejsce w czwartej kategorii wiekowej dla Zespołu Tanecznego Klaps Grupa Reprezentacyjna.

Czerwcowy sukces Zespołu Tanecznego Klaps stanowi zwieńczenie pierwszego półrocza 2018 roku, które obfitowało w ogólnopolskie i międzynarodowe osiągnięcia tanecznych grup reprezentacyjnych Rzeszowskiego Domu Kultury.

W okresie tym zdobywcami najwyższych nagród były:
Grupa Reprezentacyjna ArtDance z filii Staromieście (Mistrzostwo Polski w Krajowych Mistrzostwach „IDO Modern, Balet, Production, Mini Production” w Wałbrzychu) ,
Scena Tańca Alipsi z filii Biała  (I miejsce w I Ogólnopolskim Turnieju Tańca „Gold Contest” w Gliwicach),
Zespół Taneczny Klaps  z filii Krynicka (II miejsce w XIII Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych w Suchedniowie)
oraz Zespół Tańca Brzucha Gussel z filii Pobitno (I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu „Oriental Dreams Festival” w Krakowie).

Foto - Zespół Taneczny Klaps (fot. RDK)

Foto – Zespół Taneczny Klaps (fot. RDK)

13-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-miedzynarodowe-sukcesy-zespolu-tanecznego-klaps-3496