REKLAMA

RZESZÓW. Miasto uruchamia fontanny. Pierwsze już działają

RZESZÓW / PODKARPACIE. W czwartek, tuż przed weekendem majowym, w Rzeszowie uruchomiono pierwsze fontanny. Jako pierwsza zaczęła działać fontanna zlokalizowana tuż za rzeszowskim ratuszem, na skwerze imienia Kazimierza Górskiego.

img_4456
Foto: archiwum Rzeszów24.pl / Park Jedności Polonii z Macierzą

 

Sezon fontannowy zwyczajowo w Rzeszowie rozpoczyna się przed długim majowym weekendem. W czwartek Zarząd Zieleni Miejskiej uruchomił fontannę na skwerze im. Kazimierza Górskiego – przekazuje Urząd Miasta Rzeszowa.

W dalszej kolejności zaplanowano uruchomienie dwóch fontann znajdujących się w Ogrodzie Miejskim im. Solidarności, przy ul. Dąbrowskiego, fontanny przed Instytutem Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego (także ul. Dąbrowskiego) oraz fontanny mokrej (sąsiadującej z multimedialną – rejon al. Lubomirskich).

Po długim majowym weekendzie Zarząd Zieleni Miejskiej uruchomi fontanny znajdujące się w Parku Jedności Polonii z Macierzą (przy al. Cieplińskiego) oraz w Parku Papieskim. Nieczynna na razie będzie fontanna multimedialna.

 

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

30-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-miasto-uruchamia-fontanny-pierwsze-z-dzialaja-5276-00r2kc