REKLAMA

RZESZÓW. Miasto chce zakupić grunty na Zalesiu. Radni wyrazili zgodę

RZESZÓW / PODKARPACIE. Podczas majowej sesji Rady Miasta Rzeszowa radni wyrazili zgodę, aby Biuro Gospodarki Mieniem kupiło dwie działki położone na Zalesiu, w okolicach ulicy Spacerowej.

20180710_130418-01_2_1
Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

 

W planach jest zakup działek o łącznej powierzchni blisko 60 arów. Działki sąsiadują ze sobą, a położone są na zboczu, nad ulicą Spacerową, niedaleko al. gen. W. Sikorskiego.

W sąsiedztwie kupowanych działek znajdują się inne miejskie grunty. Łącznie miasto jest tam właścicielem terenu o wielkości blisko 3 hektarów.

 

Jeżeli nadarzyła się okazja, aby powiększyć miejskie zasoby to uznałem, że koniecznie należy kupić te grunty. Zwłaszcza, że są to bardzo atrakcyjne tereny, które można w przyszłości wykorzystać na miejską inwestycję o charakterze sportowo-rekreacyjnym – tłumaczy pełniący funkcję prezydenta miasta Marek Bajdak.

Działki znajdują się na obszarze, na którym obowiązuje Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Zgodnie z nim teren ten przeznaczony jest na cele sportowe, rekreacyjne oraz pod publiczne drogi dojazdowe.

 

Oprócz dwóch działek, w sprawie których miasto już prowadzi rozmowy z właścicielami, w prywatnych rękach w tym obszarze są jeszcze dwie inne działki.

Jeżeli udałoby się je również kupić, w posiadaniu miasta znalazłby się teren wielkości ok. 4 hektarów.

 

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

31-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-miasto-chce-zakupic-grunty-na-zalesiu-radni-wyrazili-zgode-3350-00r2kc