REKLAMA

RZESZÓW. Miasto będzie utrzymywać Ogrody Bernardyńskie

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rzeszowski samorząd podpisał umowę z zakonem oo. Bernardynów na użytkowanie Ogrodów Bernardyńskich. Miasto będzie utrzymywać ogrody, a w zamian może je wykorzystywać do organizacji np. wydarzeń kulturalnych.

IMG_1424

Foto: bernardyni.rzeszow.pl

Zgodnie z zapisami umowy, miasto będzie w pełni zarządzało zlokalizowanym w centrum Rzeszowa ogrodem. Dotyczy to zarówno zieleni, jak i znajdujących się tam elementów małej architektury, czy fontanny, która została już uruchomiona.

Warto podkreślić, że umowa dotycząca użytkowania Ogrodów Bernardyńskich nie obejmuje Pomnika Czynu Rewolucyjnego.

Kwestia przekazania miastu Ogrodów Bernardyńskich była omawiana już od jakiegoś czasu, ale nie było takiej możliwości formalnej, gdyż ogrody zostały wybudowane z wykorzystaniem środków unijnych i w związku z trwałością projektu nie wchodziło to w grę. Teraz miasto będzie mogło zadbać o tę przestrzeń, o jej wykorzystanie do celów publicznych, ale także zapewni odpowiedni nadzór straży miejskiej, o co apelowały osoby mieszkające w pobliżu ogrodów – mówi pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak.

Jak podaje Urząd Miasta Rzeszowa, pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej kończą właśnie formalności związane z przekazaniem ogrodów samorządowi. Odbierane są poszczególne elementy. Ogrody Bernardyńskie mają powierzchnię około 80 arów.

Jest to bardzo cenny teren w samym centrum miasta, dlatego znakomicie nadaje się do wydarzeń o charakterze publicznym. W planach mamy organizowanie w tym miejscu różnych wydarzeń o charakterze kulturalnym, na przykład wystaw plenerowych czy koncertów – dodaje Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

 

Źródło: red.,  Urząd Miasta Rzeszowa

13-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.