REKLAMA

RZESZÓW, MEDYKA. Pogranicznicy zatrzymali poszukiwanych przez Interpol

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy poszukiwanych przez Interpol. W tym samym czasie patrol Straży Granicznej pod Rzeszowem zatrzymał podróżującego samochodem obywatela Uzbekistanu. Okazało się, że jest poszukiwany czerwoną notą Interpolu.

1-1302
Foto: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

W czwartek 15 kwietnia na przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze zatrzymali 40-letniego obywatela Ukrainy, który stawił się na wjazd do Polski. Z informacji zamieszczonych w bazach danych wynikało, że mężczyzna jest od 7 lat poszukiwany przez organy ścigania Czech za rozbój z użyciem broni palnej. Jego dane figurowały w bazie Interpol.

W tym samym czasie, funkcjonariusze prowadzący kontrolę na drogach dojazdowych do Rzeszowa zatrzymali obywatel Uzbekistanu (40-latek). Podczas sprawdzania statusu cudzoziemca okazało się, że jego dane figurują w bazie Interpolu jako osoby do zatrzymania. Był poszukiwany czerwona notą Interpolu za fałszerstwa i oszustwa przez wymiar sprawiedliwości kraju swego pochodzenia.

Tego samego dnia, w godzinach wieczornych na pieszym przejściu w Medyce, zatrzymano kolejną poszukiwaną przez Interpol osobę. Obywatel Ukrainy Igor Y. (40 l.), był poszukiwany od stycznia br. przez organy ścigania Czech za przestępstwa przeciwko osobie i porządkowi publicznemu.

Aktualnie, wobec zatrzymanych cudzoziemców prowadzone są dalsze czynności odpowiednio przez Prokuraturę Okręgową w Przemyślu i Rzeszowie. O postępowaniu ekstradycyjnym zadecyduje sąd.

 

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

17-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-medyka-pogranicznicy-zatrzymali-poszukiwanych-przez-interpol-1425-00r2kc