REKLAMA

RZESZÓW. Mąż zaatakował żonę łomem! Został aresztowany!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Trzymiesięczny areszt zastosowano wobec 72-letniego mieszkańca Rzeszowa, który groził śmiercią swojej żonie. Do zdarzenia doszło przy ulicy Sędziszowskiej w Rzeszowie. Mężczyźnie grozi minimum 8 lat wiezienia.

policja_7

Foto: policja.pl

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów prowadzi wspólnie z Komendą Miejską Policji w Rzeszowie śledztwo przeciwko Wiesławowi M. podejrzanemu o usiłowanie dokonania zabójstwa swojej żony oraz spowodowanie u niej obrażeń ciała. Do zdarzenia będącego przedmiotem sprawy doszło w środę 26 lutego 2020 roku około godziny 13:00 na posesji przy ulicy Sędziszowskiej w Rzeszowie, zamieszkiwanej przez starsze małżeństwo.

W trakcie prac porządkowych przed domem mąż zaatakował swoją żonę trzymanym w ręce metalowym łomem. 72-latek uderzył kobietę w głowę oraz prawą rękę, którą zasłaniała się ona przed ciosami. Kobiecie udało się wyswobodzić i uciec z posesji, dzięki reakcji sąsiadki, która widziała zdarzenie i zaczęła krzyczeć. Sprawca pozostał na miejscu, gdzie został zatrzymany przez policję. Pokrzywdzona, w wyniku zdarzenia, doznała licznych ran głowy i prawej ręki, a bezpośrednio po zdarzeniu została przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy medycznej.

Prokurator piątek 28 lutego 2020 roku przedstawił Wiesławowi M. zarzut popełnienia zbrodni polegającej na usiłowaniu zabójstwa żony i spowodowaniu u niej obrażeń ciała mających charakter średnich w rozumieniu kodeksu karnego.

Podejrzany przesłuchany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec Wiesława M. podejrzanego o usiłowanie dokonania zabójstwa swojej żony oraz spowodowanie u niej obrażeń ciała środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

– Podejrzanemu za zarzucane przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat. W chwili obecnej w sprawie trwają intensywne czynności, które mają na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności sprawy – informuje Agnieszka Hopek-Curyło, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie

28-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-maz-zaatakowal-zone-lomem-zostal-aresztowany-3977-00r2kc