REKLAMA

RZESZÓW. Majówkowe szczepienia. 2330 osób przyjęło dawkę J&J (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek 3 maja z promocyjnej akcji „Zaszczep się w Majówkę”, bez konieczności wcześniejszej rejestracji, skorzystało 1020 osób. W ciągu trzech dni swoją dawkę szczepionki Johnson&Johnson przyjęło łącznie 2330 chętnych. Na tym nie koniec. Akcja zostaje przedłużona.

01-1-1200x800

Wczoraj do Rzeszowa trafiło dodatkowe 1000 szczepionek. Dzięki temu możemy przedłużyć  akcję szczepień o kolejne dwa dni (4-5 maja) lub do momentu wykorzystania puli 1170 dawek preparatu – przekazuje Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.

Wciąż na chętnych będzie czekać zespół przychodni LUXMED. Jednak w związku z powrotem urzędników do pracy, punkt szczepień zostanie zlokalizowany w siedzibie firmy przy ulicy Jabłońskiego 2/4 i będzie otwarty w godzinach od 8:00 do 18:00.

 

Szczepienia odbywać się będą na tych samych zasadach, jak w czasie weekendowej akcji. Oznacza to, że zaszczepić szczepionką firmy Johnson & Johnson mogą się osoby znajdujące się w uprawnionej grupie wiekowej, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Od wtorku i środy do szczepień będą mogli przystąpić przedstawiciele kolejnych roczników:

  • 4 maja – 1988-1989,
  • 5 maja –1990-1991.

Jeżeli spełnia się powyższe warunki, wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin, czy godzinę. Tak, jak w działających już punktach szczepień, również i w tym punkcie obecna będzie kadra medyczna, która zajmie się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami.

 

Liczba szczepionek jest ograniczona.

 

 

Źródło: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
Zdjęcia: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

 


03-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Dramat Polaków trwa2021-05-04 19:43:28
0 0
Dania rezygnuje ze szczepionki Johnson &Johnson. Czy to te szczepionki co są wycofywane z Danii ? :)
rzeszow-majowkowe-szczepienia-2330-osob-przyjelo-dawke-jj-zdjecia-3981-00r2kc