REKLAMA

Rzeszów ma komisarza! Marek Bajdak p.o. prezydenta Rzeszowa (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył Marka Bajdaka do pełnienia obowiązków prezydenta Rzeszowa. Komisarz będzie zarządzał miastem do czasu przeprowadzenia przedterminowych wyborów. W czwartek 25 lutego Marek Bajdak odebrał z rąk wojewody podkarpackiego Ewy Leniart nominację.

IMG_9701-1200x800

Foto (5): Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Dziękuję Panu Markowi Bajdakowi za to, że podjął to wyzwanie. Jestem przekonana, że jako pełniący obowiązki prezydenta Rzeszowa, w sposób planowy doprowadzi do tego, że bieżąca praca Urzędu Miasta Rzeszowa będzie przebiegała sprawnie i bez zakłóceń – powiedziała wojewoda Ewa Leniart, która w imieniu Prezesa Rady Ministrów, wręczyła komisarzowi akt wyznaczenia.

 

Szalenie trudno pozbierać myśli w takiej chwili. Proszę mi wierzyć, że czuję ciężar zaufania, którym mnie obdarzono i zamierzam swoje obowiązki wykonywać jak najrzetelniej dla dobra tego pięknego miasta. Pragnę zadeklarować wszelką otwartość i dobrą wolę z mojej strony do współpracy ze wszystkimi środowiskami, zarówno radnymi rady miasta, jak i organizacjami mieszkańców – zapewnił pełniący obowiązki prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak.

Nowy komisarz zadeklarował, że w ciągu pełnienia przez niego funkcji prezydenta Rzeszowa nie będą podejmowane żadne zobowiązania, które mogłyby wpływać na długofalowo na przyszłość. Dodał, że niektóre ważne bieżące sprawy mogą wymagać interwencji i podejmowania konkretnych działań.

 

Gotowość do współpracy zadeklarował przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Andrzej Dec.

IMG_9671-1200x800

Jesteśmy w przełomowym momencie w historii naszego miasta. Odejście pana prezydenta Ferenca to koniec pewnej epoki. Przed nami nowe decyzje i nowe wymagania. Z tego, o czym rozmawialiśmy z panią wojewodą mogę wyciągnąć wniosek, że ten przejściowy okres będzie naszymi wspólnymi siłami przeprowadzony spokojnie i stabilnie – mówił przewodniczący Dec.

Deklaracja pani wojewody, że pan prezydent nie otrzymał żadnych konkretnych wskazówek, zaleceń, wytycznych, że nie będzie robił żadnej rewolucji kadrowej w urzędzie jest dla mnie i myślę, że dla wszystkich radnych pocieszające – dodał Andrzej Dec.

 

W briefingu wziął też udział sekretarz miasta Rzeszowa Marcin Stopa.

IMG_9682-1200x800

Wniosek pani wojewody, decyzja pana premiera i pana prezydenta, które przed chwilą usłyszeliśmy są gwarancją tego, że w najbliższym czasie Rzeszów jest w dobrych rękach. Mieszkańcy Rzeszowa oczekują realizacji konkretnych zadań, które są w toku, które są zaplanowane w budżecie. Chcę zadeklarować, że osoby od lat pracujące dla tego miasta dołożą wszelkich starań, aby ta współpraca była jak najlepsza i aby to, czego mieszkańcy oczekują od samorządy miasta Rzeszowa w pełni miało odzwierciedlenie w działaniach – powiedział Marcin Stopa.

 

Marek Bajdak ma 58 lat, pracował do tej pory na stanowisku dyrektora Wydziału Nieruchomości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Nowy komisarz będzie pełnił swoją funkcję do czasu wybrania w wyborach przedterminowych nowego prezydenta Rzeszowa.

Termin wyborów ma zostać wyznaczony zgodnie z przepisami prawa, na zasadach określonych w Kodeksie wyborczym. Jak deklarowała wojewoda, na przeszkodzie w dochowaniu terminu może stanąć sytuacja epidemiczna, która jest “dużą niewiadomą”

Ze strony administracji rządowej będziemy robili wszystko, by wybory odbyły się w ustawowym terminie – zapewniła Ewa Leniart.

IMG_9594-1200x800

IMG_9626-1200x800

Źródło: red., Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

25-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-ma-komisarza-marek-bajdak-po-prezydenta-rzeszowa-foto-5760-00r2kc