REKLAMA

RZESZÓW. List otwarty radnego Kotuli do personelu KSW nr 1: Szalona prywatyzacja

RZESZÓW / PODKARPACIE. Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jacek Kotula wystosował list otwarty, który skierował do personelu medycznego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie. – Dyrektor Wiater wreszcie wyjawił plan szalonej prywatyzacji szpitala na Szopena – pisze w liście radny Kotula.

4CNA108rf9

Foto: archiwum Rzeszów24.pl

 

List otwarty radnego Jacka Kotuli ws. Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego do personelu medycznego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie (zapis oryginalny):

 

LIST OTWARTY

do personelu medycznego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie

Podczas wczorajszego posiedzenia Komisji Rewizyjnej Dyrektor Wiater wreszcie wyjawił plan szalonej prywatyzacji szpitala na Szopena, cyt.: “oświadczam, że bym zwolnił 30% jeszcze pracowników, to jest może taka niemiła sytuacja, aczkolwiek prawdziwa, /…/ a może i więcej, ale 30% na pewno”.

Zwalniając Profesora Gutkowskiego rozpoczął tym samym haniebną akcję zwalniania, jak mówi przynajmniej 30% lekarzy i pielęgniarek, i to w tej sytuacji gdzie już brakuje obsady personelu medycznego w tym szpitalu. To jest kolejny jego krok związany ze sprowadzaniem prywatnego szpitala z Krakowa do naszego szpitala.

To działanie łączy się z szalonym planem prywatyzacji, który polega na całkowitym unieruchomieniu działań ratowania zdrowia i życia, ponieważ bez personelu nie jest to możliwe. Gdybyśmy pozwolili mu ten plan zrealizować to szpital bez 30% personelu praktycznie przestanie działać i Dyrektor Wiater udowodni, że musi zostać zasilony “potencjałem” wcześniej wspomnianego prywatnego szpitala, czyli sprywatyzowany.

Koszty tego działania najbardziej poniosą pacjenci oraz Wy drodzy lekarze i pielęgniarki, którzy zajęci ratowaniem zdrowia i życia nie zauważacie tej dzikiej prywatyzacji, która przez rząd Prawa i Sprawiedliwości w 2015 roku została zatrzymana, a dzisiaj w okresie pandemii, w regionie będącym kolebką Prawa i Sprawiedliwości jest realizowana za sprawą działań Marszałka Ortyla.

Szanowni Państwo apelujcie i proście władze Prawa i Sprawiedliwości o natychmiastowe zatrzymanie i wyjaśnienie tej niebezpiecznej dla pacjentów oraz Was dzikiej prywatyzacji Waszego szpitala.

Jacek Kotula, radny sejmiku

 

Źródło: mat. nadesłane

24-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.