REKLAMA

RZESZÓW. Letnie Ogrody literackie z Jarosławem Kretem

RZESZÓW / PODKARPACIE. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu „Letnich Ogrodów Literackich”, które odbędzie się 25 lipca 2021 r. o g. 16:00 w Ogrodach Bernardyńskich. Gościem spotkania będzie Jarosław Kret – dziennikarz, podróżnik i prezenter. Spotkanie poprowadzi Bernadeta Szczypta.

j_kret

„Letnie Ogrody Literackie” zostały zorganizowane w ramach wydarzeń plenerowych „Atrakcje na wakacje”.

Wstęp na wydarzenia jest wolny.

 

Jarosław Kret – dziennikarz, fotoreporter, prezenter prognozy pogody, pasjonat podróży oraz autor książek podróżniczych.

Studiował egiptologię, archeologię śródziemnomorską, afrykanistykę i kulturoznawstwo. W latach 1987-1988 przebywał na stypendium na Uniwersytecie Kairskim, od 1992 roku pracuje jako dziennikarz w prasie, radiu i telewizji. Należał do pierwszego, założycielskiego składu redakcyjnego polskiego wydania magazynu „National Geographic”.

Telewidzom dał się poznać jako nietuzinkowy prezenter prognozy pogody oraz autor cyklicznych programów podróżniczych („Klub Podróżników”, „Planeta według Kreta”, „Podróże z barometrem”, „Polska według Kreta”). Popularność przyniosły mu także książki poświęcone m.in. krajom Bliskiego Wschodu, Madagaskarowi i Indiom („Mój Egipt”, „Moja Ziemia Święta”, „W Ziemi Świętej”, „Mój Madagaskar”, „Moje Indie”, „Indie. Kraj, w którym od wieków wszystko płynie własnym rytmem”).

 

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

 

23-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)