REKLAMA

RZESZÓW. Las Parafialny zamienił się w dzikie wysypisko śmieci! Mieszkańcy Słociny mobilizują się aby nie płacić kary

SŁOCINA / RZESZÓW. Dziś około godz. 15:00 na portalu społecznościowym rzeszowskiej Parafii św. Rocha w Rzeszowie (os. Słocina) pojawił się komunikat na temat planowanego społecznego wydarzenia, czy też oddolnej akcji sprzątania pobliskiego lasu. Jak wynika z treści informacji, Parafia zmaga się od dłuższego czasu z notorycznym zanieczyszczeniem odpadami lasu który jest jej własnością. Zgodnie z Polskim prawem to na właścicielu spoczywa obowiązek uprzątnięcia terenu pod groźbą kary. Jednak nie jest to takie proste…Dlaczego? O szczegółach dowiecie się Państwo w treści komunikatu.

Przechwytywanie 1_2

Treść ogłoszenia

Jak już wspominaliśmy, kilka tygodni temu, od pewnego czasu z naszego Lasu Parafialnego zrobiono wysypisko śmieci, fakt ten został zgłoszony do Głównego Inspektoratu Środowiska. W następstwie tego Nasza Parafia została zobowiązana do uprzątnięcia tego terenu, na własny koszt pod rygorem kar idących w dziesiątki tysięcy złotych. Zgodnie z ustawą najwyższa kara to 1 milion złotych, z możliwością wielokrotnego nakładania. Od września poszukiwaliśmy firmy, która podjęłaby się uprzątnięcia tego terenu. Niestety dwie firmy dowiedziawszy się o skali i trudnym terenie, odmówiły. Trzecia firma zdecydowała się na podstawienie pojemników i odbiór odpadów jednak bez zapewnienia ludzi, niezbędnych do utworzenia “żywego łańcucha”, przy pomocy którego, z ręki do ręki, udałoby się wyciągnąć te odpady z wąwozu, chociaż na skraj lasu. 

Dlatego zwracamy się szczególnie do Was Panowie z prośbą o pomoc. Początkowo planowaliśmy zorganizować to w tygodniu, ale mając na uwadze wasze codzienne obowiązki, doszliśmy do wniosku, że najlepszym dniem będzie sobota, dzień wolny od pracy. Jeśli pogoda nam nie przeszkodzi, to sprzątanie zaplanowane jest na najbliższą sobotę, godz. 9.00.

Wszystkich, którzy mają w sercu troskę o dobro naszej Parafii, prosimy o zgłaszanie swojej chęci udziału w tej akcji, dziś po każdej Mszy św. w zakrystii, albo za pośrednictwem naszego Facebooka Parafialnego. Przy zgłaszaniu chęci pomocy, proszę koniecznie podać numer kontaktowy. Bardzo prosimy również szanowne Parafianki o mobilizację małżonków. Do sprawnego uprzątnięcia naszego lasu potrzebne jest ok. 40 Osób. Zbiórka pod kościołem Św. Rocha, natomiast osoby chcące dojechac bezpośrednio ze swojego miejsca zamieszkania proszone są o wzięcie pod uwagę, że w o tej porze roku dojazd do lasu jest utrudniony, więc sugerujemy przejazdy grupowe.Zostanie utworzone zaproszenie z linkiem do miejsca. – czytamy na stronie fb Parafii

źródło: Parafia św. Rocha w Rzeszowie

zdjęcia: archiwum redakcji / Google Maps

19-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)