REKLAMA

RZESZÓW. Lada dzień rozpocznie się budowa łącznika

RZESZÓW. Nowa droga połączy ulice Wyspiańskiego i Wołyńską. To zadanie będzie kosztowało 2,6 mln zł. Umowa na realizację tej inwestycji została już podpisana. Wykonawcą jest wybrana w przetargu firma Strabag. Kilka dni temu teren pod budowę został przekazany firmie, która lada dzień rozpocznie prace. Ich efektem będzie wybudowanie nowej drogi, która połączy ulice Wyspiańskiego i Wołyńską na osiedlu Kotuli.

GB240527KPww-02

W ramach tego zadania powstanie ok. 150-metrowy odcinek siedmiometrowej drogi. Po obydwu jej stronach zostaną wybudowane chodniki. Powstanie także ścieżka rowerowa, oświetlenie oraz kanalizacja deszczowa. Nowa droga będzie gotowa do końca tego roku. Przygotowywane jest już kolejna inwestycja, która zostanie wykonana na ul. Wyspiańskiego. Będzie to ułożenie nowej asfaltowej nawierzchni na odcinku tej drogi biegnącym przy ogrodach działkowych.

Ulica Wyspiańskiego stanowić ma alternatywę dla ul. Błogosławionej Karoliny, która jest głównym traktem komunikującym mocno rozwijające się osiedle Kotuli z centrum Rzeszowa. Dlatego też sukcesywnie budowane i rozbudowywane są jej odcinki. W ubiegłym roku rozbudowany został odcinek pomiędzy dojazdem do ronda im. Tomasza Stańki, a przebudowanym wcześniej odcinkiem biegnącym w kierunku ulicy Strzelniczej.

źródło: UM Rzeszowa

zdjęcia: Grzegorz Bukała UM Rzeszowa

29-05-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)