REKLAMA

RZESZÓW: Łącznik Lubelskiej z Warszawską zostanie oddany do użytku już w maju!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Już w drugiej połowie maja do użytku zostanie dopuszczony łącznik ulicy Lubelskiej z ulicą Warszawską. Droga ma usprawnić ruch w północnej części Rzeszowa.

LUBELSKAWARSZAWSKA_11

Foto: Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów

Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie poinformował, że budowa łącznika ulicy Lubelskiej z ulicą Warszawską zakończy się prawdopodobnie w drugiej połowie maja. Ostateczny termin to 30 czerwca, ale wykonawca ma zakończyć prace już w nadchodzącym tygodniu.

Budowana droga ma około półtora kilometra długości i jest uzupełnieniem odcinka, który znajduje się w okolicach mostu imienia Tadeusza Mazowieckiego. Zaczyna się on od ronda imienia Jacka Kuronia, prowadzi przez wspomniany most, aż do ronda imienia rodziny Ulmów.

Gotowe są już dwupasmowe jezdnie ze ścieżkami rowerowymi. Teren musi zostać jeszcze oznaczony. Trwają też prace przy kładzeniu ostatniej warstwy asfaltu. Koszt powstania łącznika to 18,5 miliona złotych. Wykonawcą jest Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa.

Kolejny etap prac przewiduje połączenie z ulicą Krakowską.

14-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-lacznik-lubelskiej-z-warszawska-zostanie-oddany-do-uzytku-juz-w-maju-5976-00r2kc