REKLAMA

RZESZÓW: Kuriozalna sytuacja podczas strajku nauczycieli. Katecheta miał nie otrzymać kluczy do WC

Jak informuje portal wpolityce.pl, pewien katecheta z Rzeszowa miał nie otrzymać klucza do WC podczas strajku nauczycieli. Rzeszowski dziennikarz Jaromir Kwiatkowski pisze o wiadomościach od nauczycielki, które to zdarzenie potwierdzają. W internecie krąży także mem, nawiązujący do opisanej sytuacji.

father-873830_960_720

Foto: zdjęcie poglądowe, pixabay.com

Dziennikarz miał otrzymać dwie wiadomości od nauczycielki jednego z rzeszowskich liceów. Kobieta opisała sytuację, która według niej spotkała katechetę: “Panie Jaromirze, czytam Pana posty i powiem, że takie rzeczy z obrażaniem nauczycieli, którzy nie przystąpili do strajku dzieją się też w Rzeszowie… to, jak wygląda strajk w (tu nazwy dwóch szkół średnich w Rzeszowie), przekracza ludzka wyobraźnię… katechety w (tu nazwa szkoły) nie wpuszczono do pokoju nawet po klucz do WC… czujemy się zaszczuci” – cytuje w swoim artykule Kwiatkowski.

Później ta sama nauczycielka miała zostać zwyzywana od “łamistrajków”: “Tak, koleżanka, wychodząc z egzaminu w środę, została zatrzymana przez strajkującą z (tu nazwa szkoły) i zwyzywana od łamistrajków: Pani jest nauczycielką? Nie wstydzi się pani? Wstyd. Następnego dnia już wchodziłyśmy razem, żeby nikogo nie zostawiać samego… strajkujący stawali pod drzwiami sali gimnastycznej i prowadzili głośne rozmowy, zupełnie jakby po to, żeby ktoś mógł podważyć egzamin. To się dzieje naprawdę” – cytuje dalej autor artykułu.

Jaromir Kwiatkowski twierdzi, że tego typu sytuacje wychodzą poza wszelkie normy i powinny być przez rząd piętnowane: – Przecież są w pracy jakieś normy, których przekroczenie skutkuje dyscyplinarką! Może trzeba sobie powiedzieć jasno: nie da się zrobić prawdziwej reformy edukacji bez częściowego przewietrzenia tego środowiska? PiS ma niepowtarzalną szansę dokonania takiej właśnie reformy – pisze w artykule.

W poniedziałek autor artykułu zamieścił na swoim profilu na Facebooku mem, który już od jakiegoś czasu krążył w internecie:

Kwiatkowski komentuje w zamieszczonym poście, że autorzy mema “nie mają w sobie krzty empatii, by wczuć się w sytuację owego katechety”. Podsumowuje swoją wypowiedź tym, że przez strajk nauczyciele tracą szacunek do samych siebie: – Albo są tak prymitywni, albo tylko udają, że nie rozumieją, iż w całej tej sprawie nie chodzi o ten nieszczęsny klucz do WC, tylko o potraktowanie owego katechety przez koleżanki i kolegów z grona pedagogicznego – pisze w poście na fb Kwiatkowski.

Źródło: wpolityce.pl

16-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)