REKLAMA

RZESZÓW. Policjanci sprawdzali, czy pasażerowie noszą maseczki. 20 pouczeń

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci ponownie sprawdzali przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa przez pasażerów komunikacji miejskiej. Podczas dwóch dni wzmożonych kontroli ujawnili 20 osób bez maseczek. Osoby te zostały pouczone. Policja przypomina, że niestosowanie się to tego nakazu jest wykroczeniem, za które policjant może ukarać mandatem w wysokości do 500 złotych.

303-210087

Foto: KMP Rzeszów

W środę i w czwartek policjanci drogówki ponownie prowadzili szczegółowe kontrole przestrzegania obowiązku zakrywania ust i nosa przez pasażerów komunikacji miejskiej.

Podczas kontroli funkcjonariusze sprawdzili 175 autobusów komunikacji publicznej i skontrolowali niemal 840 pasażerów. Policjanci ujawnili 20 osób nie stosujących się do obowiązku zasłaniania nosa i ust. Wobec tych osób policjanci zastosowali pouczenia.

Policja przypomina, że mimo zniesienia części ograniczeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, wspomniany nakaz w dalszym ciągu obowiązuje w miejscach publicznych m.in. w sklepach, urzędach, galeriach handlowych i środkach komunikacji miejskiej.

Źródło: KMP Rzeszów

10-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-kontrole-pasazerow-w-autobusach-20-pouczen-4533-00r2kc