REKLAMA

Rzeszów: Kontrole escape roomów. Cztery mandaty, dwa zakazy użytkowania lokali

Od piątku straż pożarna kontroluje na terenie całego kraju tak zwane “escape roomy”. Jest to związane z tragedią, jaka miała miejsce w Koszalinie. Do tej pory w czterech lokalach wystawiono mandaty, a w dwóch przypadkach zakazano ich użytkowania.

castle-1290860_960_720

Foto: Pixabay.com

Kontrole “escape roomów” zostały zlecone przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Joachima Brudzińskiego. W piątek w Koszalinie doszło do pożaru jednego z takich lokali, w wyniku którego zginęło pięć nastolatek

W Rzeszowie na chwilę obecną skontrolowano 12 z 14 pokojów zabaw. W wielu z nich stwierdzono nieprawidłowości z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Brakowało m.in. gaśnic, oznakowań i protokołów z kontroli kominiarskich. Odnotowano również przypadki, gdzie nie było dostępu do dróg ewakuacyjnych.

Wystawiono cztery mandaty. W dwóch przypadkach zakazano użytkowania lokali. Kontrole mają zapewnić w budynkach bezpieczeństwo z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

Źródło: PSP w Rzeszowie

06-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.