REKLAMA

RZESZÓW. Koniec Festiwalu Przestrzeni Miejskiej? Nie będzie edycji 2020!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W czwartek (20 lutego br.) Estrada Rzeszowska poinformowała, że cieszący się w Rzeszowie popularnością Festiwal Przestrzeni Miejskiej został zawieszony. Nie wiadomo, czy festiwal będzie kontynuowany w kolejnych latach. Wiemy natomiast, że tegoroczna edycja się nie odbędzie, a Estrada Rzeszowska nie będzie już organizatorem wydarzenia.

dsc-3909

Foto: Estrada Rzeszowska / mat. prasowe

Chcieliśmy poinformować Was, że zeszłoroczna edycja Festiwalu Przestrzeni Miejskiej była ostatnią edycją tego festiwalu organizowaną przez Estradę Rzeszowską. Bardzo dziękujemy za współpracę wszystkim osobom zaangażowanym w pracę nad festiwalem przez ostatnie lata. Cieszymy się, że mieliśmy okazję współtworzyć wydarzenie, które skupiało się zarówno na muzyce, prezentując na swojej scenie najciekawszych artystów polskiej sceny alternatywnej, ale też pokazywało ciekawe zjawiska kulturalne i przyczyniło się do dyskusji nad przestrzenią publiczną w Rzeszowie – poinformowała Estrada Rzeszowska na Facebooku Festiwalu Przestrzeni Miejskiej.

Festiwal Przestrzeni Miejskiej to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Rzeszowie i na Podkarpaciu. Festiwal co roku odbywał się w innym, wyjątkowym miejscu, które adaptowane jest specjalnie na potrzeby Festiwalu. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2010 roku w hali obrabiarek PKP. Po sukcesie pierwszej edycji, kolejne organizowano między innymi w starych halach fabryki Zelmer przy ulicy Langiewicza, a także na dziedzińcu zabytkowych kamienic przy alei Piłsudskiego w Rzeszowie, czy w fosie Zamku Lubomirskich.

Organizatorzy festiwalu zawsze wybierali nietypowe miejsca. Ta idea miała służyć rewitalizacji i oswajaniu przestrzeni miejskiej oraz skłaniać do spojrzenia na miasto z innej niż zazwyczaj perspektywy. Ostatnia edycja festiwalu odbyła się od 6 do 8 czerwca 2019 roku na parkingu przy Hali Podpromie, w pobliżu rzeszowskich bulwarów.

Podczas FPM odbywwały się plenerowe koncerty najważniejszych zespołów polskiej sceny alternatywnej. Podczas wszystkich zorganizowanych edycji wystąpili m.in. Fisz Emade Tworzywo, Łąki Łan, Xxanaxx, Bokka, Fismoll, Skubas, Smolik, Mikromusic, Król, Baasch, Bownik, Pablopavo i ludziki, Mikromusic i inni.

Twórcom Festiwalu życzymy wielu sukcesów. Przed nami kolejne projekty i nowe wyzwania, które mamy nadzieję zgromadzą liczne grono odbiorców. Zapraszamy do śledzenia profilu Estrada Rzeszowska, gdzie znajdziecie informacje o naszych innych projektach – dodała w komunikacie na Facebooku Estrada Rzeszowska.

21-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-koniec-festiwalu-przestrzeni-miejskiej-edycja-2020-sie-nie-odbedzie-8074-00r2kc