REKLAMA

RZESZÓW. Konfederacja upomina się o Polską Rację Stanu (VIDEO, ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Konfederacja upomina się o Polską Rację Stanu (VIDEO, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Dzisiaj na rzeszowskim Rynku odbyła się konferencja prasowa, gdzie przedstawiciele Konfederacji Korony Polskiej, jednej ze składowych partii Konfederacji WiN stanęli pod hasłem: “Stop Ukraizacji Polski”. Karolina Pikuła (kandydatka do sejmu, nr 30) mówiła, że rząd ślepo wspiera Ukrainę, stając w opozycji do Polskiej Racji Stanu. 

signal-2023-09-27-13-22-50-712

Nie powinniśmy rozdawać przywilejów obywatelom obcego państwa, polityka socjalna nie powinna być tak bezmyślna” – mówiła Pikuła. Jako przykład podała wypłacane (między innymi) Ukraińcom emerytury po przepracowaniu jednego dnia w Polsce, czy faworyzowanie ukraińskich dzieci w polskich szkołach.  Przypomniała działania rządzących, którzy dopiero na czas wyborów zdjęliz gmachu sejmu niebiesko-żółtą flagę. Nie jesteśmy narodem frajerów. Jesteśmy dumnym, polskim narodem i powinniśmy jak matka troszczyć się najpierw o swoich obywateli a potem o innych. – podkreślała Pikuła

W kontekście ostatnich posunięć prezydenta Zelenskiego przeciwko Polsce, Pikuła zaznaczyła

W polityce nie ma żadnej polsko-ukraińskiej przyjaźni, są tylko interesy. Ślepo wspieramy Ukrainę, która pokazała nam środkowy palec.

Karolina Pikuła mocno zaakcentowała również, że nie do zaakceptowania jest brak ekshumacji ofiar Wołynia. dr Roman Szostek przedstawił “rachunek dla Ukrainy” – tj. podsumowanie kosztów jakie poniosła Polska na pomoc Ukrainie.

Kwota ta przekracza 100 miliardów złotych. Każdy Polak od dziecka po emeryta złożył się na tę pomoc (w przeliczeniu) po 3000 zł.”– mówił Szostek, po czym wyliczył co składa się na tę kwotę:

1. Pomoc w militariach – 14 mld zł.
Ocenia się, że 1/3 polskiego uzbrojenia (lub więcej!) została przekazanastronie ukraińskiej. To będzie pokrywane z kredytów, więc my, nasze dzieci i wnuki będziemy to spłacać. – mówił doktor.
2. Pomoc humanitarna – 4 mld zł.
3. Pomoc finansowa udzielana przez polskie banki – 2mld zł.
4. Pomoc bezpośrednia obywatelom Ukrainy 71mld zł.

– To się zgadza z raportami OECD (międzynarodowej Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) – zaznaczył Szostek.

5. Prywatna pomoc Polaków – 10 mld zł.

Zaznaczył, że do tego trzeba doliczyć wiele innych kosztów jakie Polska poniosła w związku z pomocą Ukrainie, które są trudne do oszacowania.

W czerwcu połowa magazynów na zboże była wypełniona zbożami i kukurydzą z Ukrainy teraz czekamy na raporty i jak wygląda sytuacja u polskich rolników wiemy że w poprzednim roku polscy rolnicy mieli bardzo duży problem ze sprzedażą swoich plonów. – kontynuował.

Ukraina posiada rezerwy w złocie o wartości około 160 miliardów złotych. Uważam, że racjonalnie gospodarujący rząd powinien się domagać od Ukrainy jakichś zobowiązań. – zakończył dr Roman Szostek.

Teresa Pracownik (dyrektor biura poselskiego Grzegorza Bauna i kandydat do sejmu nr 7) zaznaczyła, że – Polska od początku wojny najbardziej ze wszystkich państw pomagała Ukrainie a  państwo to “odwdzięczyło się” skarżąc nas do Światowej Organizacji Handlu. Jest to oburzające -mówiła Teresa Pracownik

Pracownik przypomniała również sprawę ukraińskiej rakiety w Przewodowie, od której zginęło dwóch polskich obywateli, za co strona ukraińska nie wzięła odpowiedzialności. 

Ta sytuacja nas oburza. Ukraina pozwala sobie zachowywać się jak rozkapryszone dziecko, któremu wszystko wolno. Apelujemy do rządu polskiego by zmienił politykę w stosunku do Ukrainy; aby walczył o Polską Rację Stanu. Stop ukrainizacji Polski. – zakończyła pani Pracownik.

źródło: materiały nadesłane

zdjęcia: Korona Konfederacji Polskiej

27-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)