REKLAMA

RZESZÓW: Kolizja z udziałem chorego dziecka. Pomogli policjanci

Policjanci ruchu drogowego interweniowali przy zderzeniu trzech aut. Jednak sytuacja, którą zastali spowodowała, że interwencja przebiegła w sposób nieoczekiwany i odmienny od codziennej praktyki. Okazało się, że w jednym z samochodów jechała kobieta wioząca chorego chłopca na zabieg do szpitala. Liczył się czas, dlatego policjanci pilotowali kobietę i jej 9-letniego syna do kliniki.

303-174216

Foto: Podkarpacka Policja

Do niecodziennej interwencji doszło we wtorek po godzinie 17:00. Policjanci ruchu drogowego z ekipy wypadkowej zostali skierowani w miejsce zjazdu z trasy S19, przed rondem Kuronia, gdzie zderzyły się trzy samochody. Okazało się, że jednym z uczestników była kierująca toyotą. 41-letnia kobieta jechała z przewlekle chorym synem do kliniki przy ul. Litewskiej na zaplanowany zabieg. Upływający czas oraz stan chłopca, który przed zabiegiem był bardzo osłabiony, wymagały szybkiego dotarcia do szpitala.

Udział w zdarzeniu oraz duże natężenie ruchu na trasie przejazdu, uniemożliwiłyby przyjazd na czas. W związku z tym policjanci na miejscu wykonali tylko niezbędne czynności. Upewnili się, że nikt inny nie potrzebuje pomocy, a wszyscy uczestnicy są trzeźwi, po czym zdecydowali, by w pierwszej kolejności pomóc kobiecie, jak najszybciej dojechać do szpitala. Po konsultacji z dyżurnym, wykorzystując sygnały uprzywilejowania, policyjny patrol, pilotując potrzebującą pomocy kobietę i jej 9-letniego syna, pomógł w dotarciu na czas.

Po powrocie na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że kierująca audi, jadąc lewym pasem w kierunku Rzeszowa, wyprzedziła jadącego w tym samym kierunku mercedesa. Następnie zjechała na prawy pas, gdzie doszło do zderzenia. 19-letni kierujący mercedesem uderzył w tył audi, które następnie uderzyło w jadącą z przodu toyotę, w której jechała kobieta z synem.

Źródło: Podkarpacka Policja

01-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-kolizja-z-udzialem-chorego-dziecka-pomogli-policjanci-263