REKLAMA

RZESZÓW. Kolejna partia środków ochronnych trafiła do szpitali

RZESZÓW / PODKARPACIE. Dzięki ofiarności firm, które przekazały darowizny na rzecz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, udało się kupić kolejną partię kombinezonów ochronnych oraz środków do dezynfekcji dla podkarpackich szpitali i placówek medycznych oraz opiekuńczych.

2_27

Foto: WSPR w Rzeszowie

W ramach drugiej partii zakupów stacja pogotowia ratunkowego zamówiła ponad 5 tysięcy kombinezonów ochronnych, które trafią do pracowników służby zdrowia walczących z pandemią COVID-19.

Kombinezony, które zakupiliśmy zapewniają wysoki poziom zabezpieczenia pracowników medycznych, ponieważ spełniają wszelkie aktualnie obowiązujące normy i wytyczne, dotyczące środków ochrony indywidualnej – mówi Andrzej Kwiatkowski, dyrektor WSPR w Rzeszowie.

Kombinezony trafią do szpitali wojewódzkich, a także do szpitali powiatowych, w których funkcjonują oddziały zakaźne oraz do stacji pogotowia ratunkowego w Rzeszowie i Przemyślu. Dodatkowo, dzięki wsparciu finansowemu firm, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie zamówiła środki do dezynfekcji skóry oraz do dezynfekcji powierzchni. Trafią one – oprócz szpitali wojewódzkich i powiatowych z oddziałami zakaźnymi – do 41 placówek, które zajmują się opieką długoterminową, czyli do zakładów opiekuńczo-leczniczych i hospicjów. Ponad 90 tys. litrów płynów do dezynfekcji już od 15 czerwca jest dostarczana do wyznaczonych placówek.

1_50
Foto: WSPR w Rzeszowie

Te zakupy to doskonały przykład społecznej odpowiedzialności biznesu, który w obliczu pandemii przekazał pieniądze na zakup środków ochrony osobistej wiedząc, jak bardzo są potrzebne. Walka z koronawirusem wciąż trwa, musimy być gotowi na różne okoliczności, dlatego dziękuję bardzo wszystkim darczyńcom – mówi marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

Zakupy były możliwe dzięki wsparciu takich firm jak:  Zakłady Chemiczne Siarkopol Tarnobrzeg, Olimp Laboratories, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, PKP Polskie Linie Kolejowe, Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury.

Źródło: Monika Konopka / UMWP

15-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-kolejna-partia-srodkow-ochronnych-trafila-do-szpitali-1385-00r2kc