REKLAMA

RZESZÓW. KOD zaprotestuje przeciwko “ustawie kagańcowej”

RZESZÓW / PODKARPACIE. 23 stycznia w całej Polsce odbędą się protesty pod nazwą: “Kneblowanie sądów – rozwód z Europą”. Manifestacje są odpowiedzią na ponowne głosowanie Sejmu w sprawie tak zwanej “ustawy kagańcowej”, która została odrzucona przez Senat. Jedna z pikiet odbędzie się pod Sądem Apelacyjnym w Rzeszowie.

W czwartek Sejm ponownie zagłosuje w sprawie “ustawy kagańcowej”, która wcześniej została odrzucona przez Senat. Głównym trzonem ustawy jest zmiana, która przewiduje, że sędziowie będą podlegali karom za kwestionowanie innych sędziów. Będą mogli za to zostać usunięci z zawodu. Ustawa jest krytykowana przez Komisję Wenecką i przedstawicieli Kongresu USA. Do przestrzegania praworządności wezwała też Polskę niedawna rezolucja Parlamentu Europejskiego, a Komisja Europejska wystąpiła do TSUE o środek tymczasowy w postaci zawieszenia Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Komitet Obrony Demokracji organizuje protesty pod nazwą: “Kneblowanie sądów – rozwód z Europą”. W Rzeszowie manifestacja odbędzie się przed Sądem Apelacyjnym (23 stycznia, godzina 18:00). – W związku z procedowaniem “ustawy kagańcowej” wyrażamy swoje zaniepokojenie zagrożeniem dla demokracji i członkostwa w UE – napisał na Facebooku podkarpacki Komitet Obrony Demokracji.

Przyjęcie ustawy kagańcowej jest kolejnym, poważnym krokiem w stronę wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Nie dopuścimy do rozwodu Polski z Europą! Spotkajmy się w czwartek 23 stycznia, o godzinie 18:00 pod sądami, na rynkach i w innych centralnych miejscach w całej Polsce i wyraźmy nasz sprzeciw – apeluje KOD.

[…] rządzący chcą pozbawić sądy niezależności. Senat odrzucił ustawę kagańcową, ale zapewne Sejm ją ponownie uchwali. Ta ustawa narusza Konstytucję i prawo europejskie. Ostatecznie upadnie. Ale żeby tak się stało musimy pokazać nasz sprzeciw. Razem mamy wielką siłę – dodają organizatorzy.

82969956_2653444551399090_8980648492766593024_n

Foto: materiały organizatorów

Źródło: red., Komitet Obrony Demokracji

23-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-kod-zaprotestuje-przeciwko-ustawie-kagancowej-8025-00r2kc