REKLAMA

RZESZÓW: “Kobiety Kobietom”. Wyjątkowy policyjny kalendarz na 2020 rok! (FOTO)

|

RZESZÓW: “Kobiety Kobietom”. Wyjątkowy policyjny kalendarz na 2020 rok! (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie wydała trzecią edycję kalendarza. Dochód z jego sprzedaży wesprze „Rzeszowski Klub Amazonka”.

303-201484

Foto: Podkarpacka Policja

To już trzecia edycja policyjnego kalendarza, który co roku wspiera charytatywnie wybrany cel. Tym razem karty kalendarza przedstawiają policjantki różnych pionów oraz kobiety pracujące w komendzie wojewódzkiej. Fotografie ukazują funkcjonariuszki w służbie, ale także pokazują je z bardziej prywatnej strony.

Kalendarz o kobietach i dla kobiet – wesprze charytatywnie bardzo ważny cel. W Polsce z każdym rokiem zwiększa się zachorowalność, jak i umieralność na raka piersi u kobiet – w ciągu roku wykrywa się u nas 18-19 tysięcy zachorowań, a 6 tysięcy pacjentek umiera. Dochód ze sprzedaży części kalendarzy na rok 2020 zostanie przekazany na Stowarzyszenie “Rzeszowski Klub Amazonka”.

303-201485

Foto: Podkarpacka Policja

„Kobiety Kobietom”, to przepiękna inicjatywa podjęta przez Pracowników Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Oryginalne ujęcia fotograficzne doskonale oddają piękno pań policjantek, z jednej strony w pracy codziennej, w umundurowaniu, z drugiej zaś strony w życiu prywatnym, w eleganckich strojach wizytowych. Jesteśmy zaszczycone tym, że wspaniałe kobiety, funkcjonariuszki z KWP w Rzeszowie, przyczynią się do wsparcia działalności naszego stowarzyszenia – powiedziała Halina Lubera, prezes stowarzyszenia “Rzeszowski Klub Amazonka”.

Autorzy kalendarza postanowili poświęcić tą edycję kobietom, ponieważ w 2020 roku minie 95. rocznica utworzenia Policji Kobiecej w II Rzeczypospolitej. Powołana przez władze Policja Kobieca rozpoczęła swą działalność w 1925 roku. Z połączenia historii ze współczesnym problemem walki z chorobą nowotworową – rakiem piersi, powstało hasło przewodnie kalendarza – „Kobiety Kobietom”.

303-201486

Foto: Podkarpacka Policja

Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję i pomoc wymienionemu stowarzyszeniu. Ponieważ liczba kalendarzy jest ograniczona – aby otrzymać egzemplarz, trzeba najpierw skontaktować się telefonicznie pod numerami 510 997 021 lub 796 872 316 i zarezerwować kalendarz, a następnie przekazać datek w wysokości co najmniej 20 złotych – informuje KMP Rzeszów.

Wpłaty należy przekazywać na konto:

Stowarzyszenie “Rzeszowski Klub Amazonka”

PBSO/Rzeszów nr 57 8642 1126 2012 1126 9854 0001

Tytuł wpłaty: “Kobiety Kobietom”

Pomysłodawcami inicjatywy są: kom. Wojciech Kulig, który wykonał fotografie do kalendarza oraz nadkom. Wojciech Leś i mł.asp. Monika Skawińska-Berkowicz z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Rzeszowie. Projekt nie powstałby, gdyby nie wsparcie Partnerów. Został on sfinansowany ze środków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policji w Rzeszowie oraz Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego i Prezydenta Rzeszowa.

303-201487

Źródło: Podkarpacka Policja

21-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-kobiety-kobietom-wyjatkowy-policyjny-kalendarz-na-2020-rok-2384-00r2kc