REKLAMA

RZESZÓW. Kłótnia o 3 projekty uchwał radnych PiS. Plac zabaw został

RZESZÓW. Kłótnia o 3 projekty uchwał radnych PiS. Plac zabaw został

Już na początku sesji Rady Miasta Rzeszowa radni pokłócili się o porządek obrad. Tomasz Kamiński zaaopelował o zdjęcie z porządku obrad trzech projektów uchwał zaproponowanych przez radnych PiS. Chodziło o: zielony budżet obywatelski, rzeszowskie centrum energii i budowę dużego placu zabaw. Finalnie dwa projekty uchwał zostały zdjęte, a jedna – dotycząca placu zabaw – została.

Miasto Rzeszów już uruchamia Rzeszowski Zielony Budżet Obywatelski, który będzie nadzorowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej, więc to by było powielanie działań miasta, bo taki budżet wejdzie w życie w czerwcu – powiedział Tomasz Kamiński.

Na temat rzeszowskiego centrum energii też już rozmawialiśmy, a co do budowy placu zabaw – w Rzeszowie mamy 62 place zabaw, 19 z nich jest zrealizowanych w obrębie rzeszowskich szkół, mamy również urządzenia placów zabaw na osiedlach. W 2023 roku powstaną nowe place zabaw przy ul. Myśliwskiej i Karkonowskiej, a w 2024 roku jest planowanie powstanie dużego nowego placu zabaw na terenach przy Wisłoku i miasteczka rowerowego, więc miasto realizuje już te zadania – zaznaczał Kamiński.

Kontrę do tego wniosku, zwłaszcza do uchwały o placu zabaw, złożył od razu szef radnych klubu PiS:

To nie jest projekt uchwały, tylko czysta informacja, więc nie ma powodu zdejmowania tego z sesji, tylko dlatego, że to jest punkt radnych Prawa i Sprawiedliwości, bo nie jest to punkt polityczny. Zielony budżet obywatelski to również jest co innego niż Zielony Fundusz wprowadzany przez miasto – zwrócił uwagę Marcin Fijołek.

Waldemar Szumny również zabrał głos w tej sprawie: – Dochodzimy tu już do pewnych absurdów, żeby ściągać nawet informację prezydenta. To nie ma związku z polityką. My chcemy porozmawiać. Dajcie nam szansę coś fajnego zaprezentować.

Marcin Deręgowski zaznaczył, że marnowaniem czasu jest omawianie tych samych tematów kolejny raz: – Upieracie się przy tym klastrze energii niepotrzebnie, bo już tyle razy to omawialiśmy. Jeśli chcecie zrobić coś dla miasta, to ściągnijcie środki zewnętrzne i będziemy je wykorzystywać. Wszyscy chcielibyśmy Zielony Budżet Obywatelski i dużo więcej innych inwestycji, ale miasto ma wyzwania teraz na poziomie administracynym. Trzeba zadbać o pracowników urzędu miasta, żeby im jakoś zrekompensować inflację i poprawić jakość życia poprzez podniesienie wynagrodzenia.

Do porozumienia doprowadził prezydent Rzeszowa. Konrad Fijołek powiedział, że traktuje te uchwały trochę w taki sposób, jako starania klubu opozycyjnego do inicjowania pewnych rzeczy i zaznaczył, że radni wspierają przecież działania władz miasta.

Waldemar Szumny po apelu prezydenta zaznaczył, że radni opozycji chcą rozmawiać, chcą w fajnej atmosferze pracować i cieszą się, że prezydent wychodzi również z taką inicjatywą.

Finalnie dwa projekty uchwał zostały zdjęte z porządku obrad, a został ten dotyczący budowy nowoczesnego i innowacyjnego placu zabaw.

25-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)