REKLAMA

RZESZÓW. Karta Mieszkańca dla rzeszowian. Znamy pierwsze szczegóły tego programu (VIDEO)

RZESZÓW. Rzeszowska Karta Mieszkańca zapewni system zniżek, ulg, preferencji i uprawnień, z których będą korzystać osoby zameldowane w stolicy Podkarpacia.

Zielone światło do wprowadzenia takiego udogodnienia dali rzeszowscy radni podczas wtorkowej sesji. Rzeszowska Karta Mieszkańca będzie programem, który zachęcić ma mieszkańców m.in. do aktywnego wypoczynku i korzystania z atrakcji miasta, zarówno rekreacyjnych jak i kulturalnych.

Dzięki karcie mieszkańcy będą mogli korzystać z systemu zniżek. – Nad wprowadzeniem Rzeszowskiej Karty Mieszkańca pracujemy korzystając z doświadczeń innych miast. Nie będzie to kolejna plastikowa karta tylko funkcjonalna aplikacja wprowadzająca szereg benefitów dla mieszkańców. Ma także zachęcać do meldunku w Rzeszowie, bo będzie dedykowana właśnie zameldowanym mieszkańcommówi Marcin Stopa, sekretarz miasta.

Katalog zniżek oraz lista instytucji i firm, które będą je oferować, zostanie opracowany w ciągu kilkunastu najbliższych tygodni. – Okres wakacyjny chcemy wykorzystać m.in. na rozmowy z przedsiębiorcami. Planujemy wystartować z programem już we wrześniu.- dodaje Marcin Stopa. Karta mieszkańca będzie dostępna przede wszystkim z formie aplikacji. Będzie sukcesywnie integrowana z Rzeszowską Kartą Rodziny, Rzeszowską Kartą Miejską, Kartą Seniora, co pozwoli na lepszą organizację uprawnień mieszkańców. Karta stanie się również rozwinięciem i odświeżeniem obecnie funkcjonującej już aplikacji mobilnej „Rzeszów To MY”, która pozwala m.in.: na łatwe przesłanie zgłoszeń dotyczących uszkodzeń w infrastrukturze miejskiej, zapoznanie się z aktualnościami dotyczącymi Rzeszowa, kalendarzem imprez, uzyskanie informacji o miejskiej edukacji, konsultacjach społecznych, podatkach, ostrzeżeniach czy utrudnieniach drogowych.

źródło: UM Rzeszowa

video: materiał redakcji

29-05-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)