REKLAMA

RZESZÓW. Kameralny koncert Olgi Boczar w ramach B-Day Rzeszów

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na B-Day Rzeszów – wspólne świętowanie muzyczne 670-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa. W ramach inicjatywy odbędą się dwa niezwykłe i klimatyczne koncerty w Parku im. Władysława Szafera w Rzeszowie zlokalizowanym na osiedlu Słocina. Pierwszy z nich, podczas którego wystąpi uznana artystka jazzowa Olga Boczar odbędzie się już w niedzielę 7 lipca 2024 roku o godzinie 19:00. Udział w koncercie jest bezpłatny.

Baner - B-day Rzeszów - koncert kameralny Olgi Boczar

Kameralne koncerty zagościły w malowniczym Parku im. Władysława Szafera w Rzeszowie po raz pierwszy w 2022 roku. Od tej pory stały się one wakacyjną atrakcją kulturalną osiedla Słocina, przyciągając coraz szersze grono odbiorców spragnionych nowych i oryginalnych wrażeń estetycznych, jakich dostarczają występy znakomitych artystów w scenerii urokliwego stawu.

Tegoroczne koncerty kameralne z cyklu B-Day Rzeszów stanowią wkład Rzeszowskiego Domu Kultury w całoroczne obchody 670-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa. Na pierwszym z nich wystąpi Olga Boczar – uznana artystka jazzowa, wokalistka, songwriterka, doktor sztuki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, wykładowca w klasie śpiewu jazzowego w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Myślą przewodnią koncertu będzie jej najnowsza płyta pod tytułem „Oddycham”. Album ten został napisany w hołdzie polskiemu wieszczowi Julianowi Tuwimowi i jest kompilacją ośmiu utworów inspirowanych muzyką żydowską.

Koncert kameralny Olgi Boczar odbędzie się w niedzielę 7 lipca 2024 roku o godzinie 19:00 w Parku im. Władysława Szafera w Rzeszowie zlokalizowanym na osiedlu Słocina przy ul. Powstańców Śląskich. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą koców i leżaków oraz dołączenia do wspólnego świętowania 670-lecia Rzeszowa w pięknych okolicznościach przyrody. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

źródło: UM Rzeszowa

zdj:  UM Rzeszów

04-07-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)