REKLAMA

Rzeszów jazzową stolicą Polski

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ruszyła 5-ta edycja Rzeszów Jazz Festiwal. Podczas tegorocznej edycji, w czasie siedmiu dni koncertowych wystąpi 10 zespołów m.in. Piotr Wojtasik Quartet, Aga Derlak Trio, Niechęć czy Grażyna Łobaszewska. Festiwal z sukcesem propaguje ideę muzyki improwizowanej w stolicy Podkarpacia.

m

13 listopada godz. 19 – RDK filia Biała
AFROFREE – GABA JANUSZ

AFROFREE zaprezentuje na Festiwalu materiał ze swojej debiutanckiej płyty „Carpathia”, inspirowanej szeroko rozumianą muzyką karpacką, a w szczególności podkarpacką melodyką z obszaru Pogórza Strzyżowskiego.
GABA JANUSZ promuje autorską, debiutancką płytę pt: „Chwile które znasz”. Album stylistycznie nawiązuje do tradycji polskiej piosenki i bazuje na brzmieniu akustycznego instrumentarium.

15 listopada godz. 20 – WDK w Rzeszowie
ESKAUBEI i TOMEK NOWAK QUARTET – FEAT MR KRIME

Koncert premierowy drugiej płyty Eskaubei i Tomek Nowak Quartet „Tego Chciałem”, która ukazała się 4 listopada nakładem For Tune! To jedyny w Polsce zespół łączący świat jazzu ze światem hip-hopu, zwycięzcy plebiscytu miesięcznika JazzPRESS i RadioJAZZ.FM na najlepszego polskiego wykonawcę jazzowego oraz najlepszy polski album jazzowy 2015 roku.

16 listopada godz. 20 – Klub Chilita w Rzeszowie
AGA DERLAK TRIO

AGA DERLAK TRIO to laureat tegorocznej nagrody Polskiej Akademii Fonografcznej – FRYDERYK 2016 w kategorii Jazz: Fonograficzny Debiut Roku.

17 listopada godz. 20 – Pub Underground w Rzeszowie
NIECHĘĆ

Z początkiem kwietnia NIECHĘĆ wydała długo wyczekiwany sequel ,,Śmierci w miękkim futerku”, zatytułowany po prostu „Niechęć”. Wydawnictwo jest jedną z najwyżej ocenianych płyt 2016 wg międzynarodowej społeczności portalu RateYourMusic.com.
Jazzowa improwizacja i syntezatorowe brzmienia swobodnie przeplatają się tu z wpływami rocka progresywnego oraz muzyki filmowej.

18 listopada godz. 21 – CH Plaza Rzeszów
KRZYSZTOF NAPIÓRKOWSKI – GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA

KRZYSZTOF NAPIÓRKOWSKI za sprawą kolejnej płyty „10 x Twardowski” udowadnia, że łagodna, relaksująca muzyka pisana poetyckim piórem może być nie tylko oryginalna, ale i do głębi poruszająca.
GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA zaprezentuje oprócz największych hitów ze wszystkich swoich płyt również najnowsze kompozycje z jubileuszowego krążka artystki.

19 listopada godz. 19 – Grand Hotel w Rzeszowie
FUNKY FLOW – ME MYSELF & I

FUNKY FLOW, rzeszowskie jazz-funkowe trio podczas festiwalu zagra materiał z ostatniej płyty „3” oraz nowe kompozycje z nadchodzącej płyty.
ME MYSELF & I to zespół wykonujący muzykę jedynie za pomocą głosu, który tworzy dwójka wokalistów oraz human beatbokser.

20 listopada godz. 20 – Jazz Room w Rzeszowie
PIOTR WOJTASIK QUARTET

Międzynarodowa formacja prowadzona przez jednego z najlepszych polskich trębaczy – Piotra Wojtasika stylistycznie oscyluje między neo-bopową tradycją jazzu okresu lat 60. ubiegłego wieku, elementami Etno i stylistyką free. Całość, oparta o kompozycje lidera, utrzymana jest w konwencji nowoczesnego mainstreamu.

15-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-jazzowa-stolica-polski