REKLAMA

RZESZÓW. JASIONKA. Sprawca pobicia 14-latka w rękach policji. Zorganizowana akcja kiboli!

JASIONKA / RZESZÓW. Policyjnym dozorem połączonym z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego został objęty mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który na boisku sportowym zaatakował 14-letniego chłopca. Podejrzany uderzał i kopał nastolatka, a także przy pomocy siły ściągnął z niego koszulę klubową. Za przestępstwo rozboju grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 23 kwietnia br., na boisku sportowym w Jasionce. 14-latek spędzał tam czas, w towarzystwie swoich rówieśników. W pewnej chwili, w rejon boiska, podjechały dwa samochody, z których wysiadło kilku zamaskowanych mężczyzn. Weszli na teren boiska i jeden z nich bez żadnej przyczyny zaczął atakować nastolatka. Kiedy się przewrócił, napastnik zaczął go kopać. Dodatkowo ściągnął z niego koszulkę klubową jednej z rzeszowskich drużyn. Po tym wszyscy wsiedli do auta i odjechali.

Jeden z kolegów chłopca powiadomił o zdarzeniu jego rodziców, którzy natychmiast przyjechali na miejsce. Na szczęście, obrażenia jakich doznał 14-latek, nie zagrażały jego życiu. Pobicie i kradzież koszulki wartości 50 złotych, organom ścigania zgłosiła mama chłopca.

Zawiadomieni o zdarzenia funkcjonariusze z wydziału do zwalczania przestępczości pseudokibiców rzeszowskiej komendy, przystąpili do wyjaśniania okoliczności sprawy i ustalania sprawcy. Wynikiem ich pracy było zatrzymanie mężczyzny, który mógł brać udział w tym zdarzeniu. To 19-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Jak się okazało sympatyk antagonistycznej drużyny piłkarskiej.

Akta sprawy funkcjonariusze przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator wszczął w sprawie śledztwo i przesłuchał podejrzewanego. Objął mężczyznę policyjnym dozorem połączonym z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego oraz z zakazem kontaktowania się z nim w jakikolwiek sposób.

Teraz o dalszym losie 19-latka zadecyduje sąd.

źródło: KMP w Rzeszowie

zdjęcie: KMP w Rzeszowie

 

26-06-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)