REKLAMA

RZESZÓW: IV semestr zajęć na Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym WSIiZ

RZESZÓW. Od 3 lutego rozpoczynają się zapisy na IV semestr zajęć Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego prowadzonego przez WSIiZ w Rzeszowie. Inicjatywie patronują: Minister Edukacji Narodowej i Narodowy Bank Polski. Uczestnictwo jest nieodpłatne.

WSIZ RZESZÓW

Foto: WSIZ RZESZÓW

Do udziału w zajęciach zachęcamy uczniów klas 5 i 6 szkół podstawowych z woj. podkarpackiego. Uczestnictwo jest nieodpłatne. Semestr obejmuje sześć 2-godznnych spotkań. Zajęcia mają charakter interaktywny i realizowane są w formule edutainment. Mali studenci uczą się poprzez zabawę – zachęca Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie.

Podczas zajęć, prowadzonych przez nauczycieli akademickich, dzieci poznają podstawy funkcjonowania gospodarki i zjawiska ekonomiczne, z jakimi spotykają się na co dzień. Na warsztatach odgrywają rozmaite role: kierowników zespołów, negocjatorów, inwestorów giełdowych i specjalistów ds. marketingu. Mali studenci uczą się pracować w grupie, samodzielnie myśleć i planować. Kształcą umiejętności stosowania wiedzy w praktyce.

Liczba miejsc ograniczona

W ramach Uniwersytetu organizowane są również zajęcia dla rodziców, które mają pomóc w wychowaniu ekonomicznym dzieci i kształtowaniu u najmłodszych postaw przedsiębiorczych.

Zapisy rozpoczną się 3-go lutego i zakończą 16-go. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Pierwsze zajęcia odbędą się 13 marca. – informuje Pasieczna.

Najlepszy student III edycji

Każdy semestr kończy się testem z wiedzy zdobytej podczas zajęć. Finał III edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego był bardzo emocjonujący. Test wyłonił dwóch najlepszych finalistów, którzy uzyskali po 19 pkt. Dogrywka była nieunikniona. Liderzy musieli odpowiedzieć na 3 dodatkowe pytania. Bezkonkurencyjny okazał się Tymoteusz Typrowicz. Tytuł Najlepszego Studenta III edycji przypadł: Karolinie Krok, Maciejowi Ferencowi i Tymoteuszowi Typrowiczowi. Każdy z nich otrzymał nagrodę Samsung T210 Galaxy Tab 3 7.0 8GB white. Pozostali studenci otrzymali upominki.

Źródło : WSiZ Rzeszów

28-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-iv-semestr-zajec-na-ekonomicznym-uniwersytecie-dzieciecym-wsiiz