REKLAMA

RZESZÓW. IV Marsz Równości przejdzie ulicami miasta. Jest prośba do prezydenta!

RZESZÓW / 15 lipca poraz IV ulicami Rzeszowa pójdzie znów Marsz Równości. Hasło tak jak poprzednio 10 września 2023 r. to “Idziemy po równość i pokój / Йдемо по рівність і мир”.
Również postulaty są te same.

Czyli: 

Strefy anty-LGBT muszą zostać uchylone. Zarówno te przeciwko tzw. “ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych”, jak i te ordoiurisowe karty przyjęte w celu zablokowania działań pomocowych wymienionych w warszawskiej “Deklaracji LGBT+” opracowanej przez organizację Miłość Nie Wyklucza i podpisanej przez Trzaskowskiego. Protestujemy przeciwko próbom zablokowania i zdelegalizowania samorządowej pomocy ukierunkowanej na społeczność LGBTQIA+.

Chcemy równości małżeńskiej, włącznie z prawem adopcji dzieci.
Żądamy rozszerzenia katalogu mowy nienawiści kodeksu karnego o orientację seksualną i tożsamość płciową. I konsekwentnego stosowania go wobec osób ze świata polityki, samorządu, organizacji pozarządowych, kościoła, mediów tradycyjnych i społecznościowych.
Chcemy także zastąpienia katechezy etyką oraz edukacją antydyskryminacyjną i seksualną opartą na standardach WHO.

Żądamy także prostej administracyjnej procedury metrykalnego uzgodnienia płci, na podstawie oświadczenia, bez konieczności wędrówki po lekarzach. A także refundacji operacyjnej korekty płci.

Postulujemy opracowanie we współpracy z organizacjami LGBTQIA+ programów zdrowia psychicznego ze szczególnym uwzględnieniem osób LGBTQIA+. A także bezwzględny zakaz pseudonaukowej “terapii konwersyjnej”.

Organizatorzy ogłaszjąc datę tego wydarzenia jednoczenie zwracają się do Komisji Europejskiej i Prezydenta Rzeszowa z prośbą.

– Ponownie poprosimy Komisję Europejską i prezydenta Rzeszowa, Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa o patronaty.

źródło: fb Marsz Równości w Rzeszowie

zdjęcie: fb Marsz Równości Rzeszowie

29-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)