REKLAMA

RZESZÓW: Indyjskie klimaty w Rzeszowskim Domu Kultury

Mieszkańcy Podkarpacia będą mieli po raz kolejny okazję do spotkania z barwną i bogatą kulturą Indii. W dniach 7 – 8 marca 2015 roku odbędzie się dwudniowy VII Podkarpacki Bollyday, którego organizatorem jest Rzeszowski Dom Kultura filia „Zalesia”. Wstęp na oba dni imprezy jest bezpłatny.

Akademia Tanca Orientalnego BhavRati  (fot. BhavRati)

Akademia Tanca Orientalnego BhavRati (fot. BhavRati)

Podkarpacki Bollyday to coroczne impreza kulturalna, podczas której uczestnicy mają możliwość bezpośredniego spotkania z kolorowym światem Indii. Każdego roku organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby ukazać jak najpełniej bogactwo kultury indyjskiej. Tego roku należy spodziewać się wielu nowych atrakcji, ponieważ siódma edycja Podkarpackiego Bollyday będzie miała postać dwudniowych Otwartych Dni Kultury Indyjskiej.

W szerokim wachlarzu przygotowanych prezentacji, warsztatów i pokazów, coś ciekawego dla siebie znajdą zarówno dzieci i młodzież, jak i osoby dorosłe. Start imprezy podczas obu dni zaplanowany został na godzinę 17:00.

Pierwszego dnia organizatorzy zapraszają do Rzeszowskiego Domu Kultury filia „Zalesie” przy ul. Wieniawskiego, gdzie odbędą się warsztaty i prezentacje poświęcone kulturze indyjskiej. Wśród nich znajdą się między innymi: prelekcja Dariusza Rusina na temat kultury Indii, warsztaty gotowania wegetariańskiego, degustacja herbaty i potraw indyjskich, warsztaty zdobienia ciała henną oraz prezentacja naturalnych kosmetyków.

Drugi dzień imprezy odbędzie się w Rzeszowskim Domu Kultury filia „Biała” zlokalizowanej w Rzeszowie przy ul. Kardynała Karola Wojtyły 164. Tego dnia dominować będą widowiskowe pokazy tańca indyjskiego. Na scenie zaprezentuje się Akademia Tańca Orientalnego „BhavRati”, Kisiori Priya oraz uczestnicy zajęć prowadzonych na co dzień w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury.

Taneczne występy uzupełni prezentacja dr med. Tomasza Nocunia na temat zdrowia kobiet, która będzie doskonałym dopełnieniem programu dla obchodzonego w tym dniu Święta Kobiet.

Akademia Tańca Orientalnego BhavRati  (fot. BhavRati)

Akademia Tańca Orientalnego BhavRati (fot. BhavRati)

Źródło: Rzeszowski Dom Kultury

03-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-indyjskie-klimaty-w-rzeszowskim-domu-kultury