REKLAMA

RZESZÓW. Inauguracja roku akademickiego w WSPiA wyłącznie online. Powód – koronawirus

|

RZESZÓW. Inauguracja roku akademickiego w WSPiA wyłącznie online. Powód – koronawirus

RZESZÓW / PODKARPACIE. W sobotę 17 października w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2020/21. Ze względu na sytuację epidemiczną, będzie ona możliwa do śledzenia jedynie w formie online.

WSPiA_01

Foto: materiały nadesłane

Z przykrością informujemy, że z powodu pogarszającej się sytuacji pandemicznej w Rzeszowie, zmuszeni jesteśmy zmienić formułę uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2020/2021 z „hybrydowej” (stacjonarnej i on-line) na transmitowaną wyłącznie on-line – poinformował nas Przemysław Pawlak, rzecznik prasowy WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Uroczystości rozpoczną się w sobotę 17 października 2020 o godzinie 11:00 na kanale YouTube WSPiA (transmisja dostępna nad artykułem).

Bieżący rok jest szczególny dla WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Jako pierwsza uczelnia niepubliczna na Podkarpaciu WSPiA świętuje jubileusz 25-lecia. Niestety, z powodu pandemii COVID-19 musiano opóźnić wszystkie zaplanowane uroczystości związane z omawianą „srebrną” rocznicą.

Chcemy jednak, aby jubileusz 25-lecia WSPiA obchodzony był w szczególnie doniosłej atmosferze obejmującej także uroczystą Inaugurację Nowego Roku Akademickiego – mówi rzecznik WSPiA.

Tegoroczną Inaugurację Roku Akademickiego, rozpoczynającą kolejny – 26. rok działalności, otworzy wystąpienie Rektora WSPiA prof. dr. hab. Jerzego Posłusznego. Po tym nastąpi Immatrykulacja studentów I roku rozpoczynających naukę na studia I i II stopnia na kierunku „administracja”, „bezpieczeństwo wewnętrzne” i „zarządzanie” oraz jednolitych studiach magisterskich na kierunku „prawo”.

Podczas tegorocznej Inauguracji odbędą się także promocje doktorskie osób, które w ubiegłym roku akademickim uzyskały w WSPiA stopień doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne.

Uroczystość zakończy „Dwugłos inauguracyjny”. Będzie to dyskusja wykładowców WSPiA prof. dr hab. Zbigniewa Czarnika (sędziego NSA) oraz prof. dr hab. Roberta Sawuły (sędziego NSA) na temat „Wolność zgromadzeń – aspekt administracyjnoprawny”.

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa to pierwsza i najstarsza niepubliczna uczelnia na Podkarpaciu. W tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia działalności. Utworzona została w 1995 r. Przez ten czas mury uczelni opuściło ponad 50 tys. absolwentów, a uczelni cały czas rozwijała i wzmacniała prowadzone kierunki. WSPiA jest jedyną uczelnią niepubliczną na Podkarpaciu, która posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne. Prowadzi studia w czterech kolegiach dydaktycznych: Kolegium Prawa, Kolegium Administracji, Kolegium Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Kolegium Zarządzania. Studenci do wyboru mają cztery kierunki studiów: prawo (5-letnie studia magisterskie), bezpieczeństwo wewnętrzne (studia I i II stopnia), administrację (studia I i II stopnia) oraz zarządzanie (studia I stopnia).

Źródło: materiały nadesłane

16-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-inauguracja-roku-akademickiego-w-wspia-wylacznie-online-powod-koronawirus-5077-00r2kc